Головна Новини Оновлення демократії в цифрову епоху

Оновлення демократії в цифрову епоху

19.02.2016 14:34

На сьогоднішній день однією з найгостріших проблем в суспільстві є проблема сучасної демократії. Розвиток технологій надає нові інструменти в оновленні демократичних систем.
  
Дві українки, Анастасія Климентенко з Херсона (бібліотекар Центру екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. Гончара) та Вікторія Помазова з Харкова представляли нашу країну на першій зустрічі в рамках інноваційного глобального проекту «Оновлення демократії в цифрову епоху» (Reinventing Democracy in the Digital Era). Тижневий семінар проходив у горах, у курортному містечку Платрес на о. Кіпр. Двадцять молодих людей з різних країн Європи були відібрані для того, щоб обмінятися поглядами на недоліки сучасних демократій та запропонувати ідеї щодо нових, інноваційних систем управління з використанням надбань цифрової епохи.

Учасники зустрічі обговорювали поставлені питання більш як 40 годин, застосовуючи методологію структурованого демократичного діалогу (Structured Democratic Dialogue – SDD). Саме цю методологію було використано для того, щоб учасники залишались зосередженими на меті та під час обговорення досягали конкретних результатів. Таким чином, учасники визначили, що найважливішими першопричинами недоліків демократичних систем є корупція та відсутність прозорості в державах. Коли ж торкнулись питання можливих рішень, то учасники дійшли згоди, що до найбільшого впливу та до позитивних змін призведуть впровадження онлайн-голосування та поява інших електронних онлайн-платформ. Саме такі сервіси можуть забезпечити прозорість, легкий доступ до достовірної інформації й налагодження ефективної комунікації між громадянами та їх представниками в уряді. Тому важливо впроваджувати культуру електронної демократії.

Подібні семінари будуть організовані для молоді з інших континентів. Таким чином, вдасться зібрати якнайбільше ідей вдосконалення та оновлення демократичних систем.
Проект «Оновлення демократії в цифрову епоху» (Reinventing Democracy in the Digital Era) здійснюється кіпрською організацією «Future worlds Center» і фінансується Фондом демократії ООН.

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день