Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Пам’ятник вандалізму замість лавки

26.12.2016 18:57

В парку «Казенний сад» викрали лавку, встановлену в рамках проекту «Будуймо Херсон разом».

Пройшло півроку з дня реалізації проекту «Будуймо Херсон разом» у рамках програми «Активні громадяни». Нагадаємо, що проект було ініційовано двома активними громадянками, Юлією Власенко та Анастасією Климентенко, завідуючою Центром екологічної інформації бібліотеки. Дівчата ініціювали встановлення  лавок та урн для сміття у парку «Казенний сад», що дозволило зробити парк ще комфортнішим для відпочиваючих. Головною метою проекту для Юлі та Насті стало формування екологічної культури та відповідального відношення до навколишнього середовища.  

Жителі Шуменського мікрорайону (в якому розміщується Казенний сад) дуже раділи, що у парку з’явились нові лавки з урнами та комфортне місце для відпочинку. І наче всі були задоволені…


День появи лавок

Але на початку грудня однієї з лавок не стало, її викрали. Дівчата звернулися в поліцію, написали заяву. Тепер на місці лавки встановлено Пам’ятник Вандалізму.

Своїми думками поділилась Юля: «Цей випадок, на жаль, не поодинокий для Херсона. Виникає питання: навіщо це робити? Адже ми всі хочемо жити у хороших умовах, хочемо, щоб вулиці були чистими, а громадські місця відпочинку – комфортними. Страшніше за все – не сама крадіжка, а ставлення людей до міста, в якому вони живуть. Єдине, чим можна себе втішити в цій ситуації, – надія, що призначення лавки не закінчилось, просто зараз вона перемістилась на приватне подвір’я».


На місці викраденої лавки

«Була шокована, коли лавки не виявилося на місці, – ділиться своїми відчуттями Настя. – Відразу переповнили розчарування, сум і навіть злість. Був варіант зробити вигляд, що нічого не сталося, і забути про цю ситуацію. Але подумали з Юлею, зібралися, встановили Пам’ятник Вандалізму. Сподіваємося таким чином вкотре звернути увагу херсонців на цю проблему. Нас дуже підтримали ті, хто був на урочистому пікніку в парку в травні, наші друзі. Я впевнена, що добра навколо і хороших людей більше, ніж вандалів».

Ця ситуація ще раз підтверджує, що формуванню екологічної культури та відповідальності за навколишнє середовище варто присвячувати час, починаючи з дитинства. Саме цим і продовжує займатися Екоцентр. Маємо надію, що відповідальних та свідомих дітей та дорослих у нашому місті ставатиме більше.


Пам'ятник вандалізму

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031