Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Вступ 

     Наприкінці 2008 - початку 2009 року відбулася паспортизація бібліотек, що входять до централізованих бібліотечних систем Херсонської області, підпорядкованих Міністерству культури і туризму України. Проведення паспортизації – реєстрації та збору даних про стан публічних бібліотек – стало об’єктивною необхідністю. У затвердженій формі державної статистичної звітності 6-НК відображаються не всі аспекти діяльності бібліотек. Дослідження діяльності публічних бібліотек України як місця доступу громадян до інформаційних технологій, яке було реалізоване українською бібліотечною асоціацією в березні – травні 2008 р. за підтримки та на замовлення програми "Глобальні бібліотеки – Україна", основну увагу приділило стану готовності книгозбірень та фахівців бібліотек до активних дій у напряму інформатизації.
     Метою проведення паспортизації публічних бібліотек області стало отримання даних з різних аспектів їхньої діяльності для формування бібліотечно-інформаційної політики в регіоні, покращання якості обслуговування користувачів, розвитку бібліотечних інформаційних мереж. Урахування цих даних допоможе процесу прийняття управлінських рішень і сприятиме покращанню практичної діяльності бібліотек.
     При проведенні паспортизації був використаний досвід проведення паспортизації шкільних бібліотек та названого вище дослідження в Україні, досвід проведення паспортизації публічних бібліотек в Росії.
     Для організації паспортизації бібліотек були проведені підготовчі заходи: складений бланк паспорту бібліотеки (додаток 1) та проведений інструктаж директорів ЦБС по його заповненню; підготовлені схеми робочих таблиць та складена структура аналітико-статистичного звіту за підсумками паспортизації.
     Підсумки паспортизації доведені до всіх її учасників. Відомості про підсумки паспортизації є офіційними даними про стан бібліотечної справи та стають статистичною базою для аналізу та прогнозу розвитку бібліотечної справи на Херсонщині.  

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24252627282930