Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Перша дейзі-бібліотека

Перша дейзі-бібліотека

29.10.2014

27-28 жовтня на базі бібліотеки відбулися науково-практичні семінари та майстер-класи з виготовлення літератури у форматі «дейзі» - форматі, який є доступним для читачів з обмеженнями зору і зручним для всіх, хто надає перевагу книзі в аудіо-форматі.
Презентацію та навчання проводили представники академії «Svefi» (Швеція) Матті Яткола, Олексій Усов та Оксана Потимко, голова Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів - УСІ».
Таким чином, саме в Херсоні завершився перший етап всеукраїнського дейзі-туру в межах проекту Міністерства культури України «Взаєморозуміння». Мета цього проекту - не лише розробити першу українську дейзі-бібліотеку, але й знайти площини дотику для взаєморозуміння між світом зрячих та світом людей з обмеженими можливостями.
Слухачами семінарів були бібліотекарі, освітяни, корекційні педагоги, громадські активісти, батьки незрячих та слабкозорих дітей. Вони отримали програмне забезпечення для створення книг у форматі «дейзі» і зразки готових дейзі-книг, адже організатори семінарів прагнули залучити бібліотекарів та освітян до начитування книг, керуючись принципом «зроби добру справу - прочитай незрячому одну книгу».
Також відбулося знайомство з тифлокоментуванням мультиплікаційних та художніх фільмів для незрячих глядачів.
Отже, зроблено ще один крок на шляху розбудови суспільства рівних можливостей в Україні, тому що дейзі-книжка - це книжка,  що руйнує бар'єри між зрячими і незрячими членами суспільства.

Календар подій

       1
2 3 4 5 678
9 10 11 12 13 14 15
16 171819202122
23242526272829
30      
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день