Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Перша зимова дебатна школа від ХМІГ «Кип’яток» у бібліотеці

01.03.2016 16:55

У бібліотеці ім. Олеся Гончара пройшла Перша зимова дебатна школа. Організатори  - Херсонська молодіжна ініціативна група «Кип’яток». В останній уїк-енд лютого близько 30 учасників покращували свої навики дебатування.

Напередодні ХМІГ «Кип’яток» проводила ряд дебатних заходів: Осінню дебатну школу, веб-турніри з Одесою та Миколаєвом, турніри в Херсоні. Саме тому під час зимової школи було два треки: для новачків та вже досвідчених дебатерів.

Протягом перших двох днів для учасників було проведено ряд тренінгів. Так, досвідчений дебатер Микита Буров розповідав новачкам, що таке дебати, аргументація та контраргументація, як краще підготувати аналітичний виступ. Для досвідчених було проведено два тренінги з політичної культури та її типологізації (тренерами були учасники ініціативної групи – Анастасія Супрун та Станіслав Білий). Тренінг з ораторської майстерності було проведено Віктором Смірновим з Миколаєва. Ще одним тренером став Павло Богаченко, голова Одеського відділення Федерації дебатів України. Він розповів як ефективно підготуватися до дебатного раунду за 15 хвилин. А для досвідчених дебатерів Павло підготував тренінг «Як мислить суддя».

В останній день школи було проведено турнір. Десять команд взяли участь у трьох раундах, за результатами яких чотири команди вийшли у фінал. Суддями стали: Микита Буров і Антон Амєльохін з Одеського відділення ФДУ, а також – Тетяна Степанова – голова Миколаївського осередку ФДУ. Кубок отримала команда «Тетра», в складі якої були і досвідчений дебатер Ілля Дерев'янченко, і новенька Аня Пластун.

В Херсоні ще немає дебатного клубу і наше місто ще не приєдналося до учасників Федерації дебатів України, але в останній час дебатний рух став інтестивно розвиватися. А Перша зимова дебатна школа в черговий раз показала високу зацікавленість херсонської молоді в дебатах.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23242526
2728293031