Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Підготовка до онлайн-фестивалю «Zабалка – 2020»: погляд за лаштунки

27.11.2020 15:17

«Карантин мине, а мистецтво – вічне» – саме під таким слоганом цього року пройде VІІІ «Таврійський тиждень мистецтв\Zабалка – 2020».  Але обмеження – це не тільки випробування, але й нові можливості. Так вирішили організатори фестивалю і перенесли його в онлайн-формат.

Як триває підготовка? Запрошуємо вас зазирнути на «організаторську кухню».

Дистанційний формат дозволив залучити до заходу й нові локації, де відбувається безпосередній процес народження або демонстрації витворів мистецтва. Адже співробітники книгозбірні, відвідуючи майстерні митців, ведуть запис інтерв'ю, фіксують цікаві майстер-класи, відображують творчі роботи, які були створені за останній, незвичайний рік. Зустрічі проходять у чарівній атмосфері креативних просторів, виставкових залів, у творчих «лабораторіях», де мешканці міста можуть милуватися мистецькими роботами херсонських культурних діячів.

Сьогодні вже подано 88 заявок на участь у фестивалі, серед яких не тільки учасники з Херсона та Херсонської області, але й з Одеси, Києва, Львова, Полтавщини та Миколаєва. Ми дуже раді, що до кола постійних учасників фестивалю, серед яких майстри декоративно-прикладного мистецтва, художники, фотографи, дизайнери та представники інших напрямів креативних індустрій, долучаються й нові, талановиті автори. Так, цього року в рамках програми будуть представлені творчі роботи художників  Олександра Танасюка, Юлії Балуди, Ганни Грохольської, фотохудожників Олени Григорян, Максима Сороки, дивовижні гончарні вироби родини Селезньових та багатьох інших нових імен у нашому фестивалі.

До речі, вже сьогодні можна відвідати бібліотеку і побачити декілька виставок учасників фестивалю. Дякуємо Віктору Гоманюку, куратору пересувного мистецького проєкту «Мамай мандрує» за представлені роботи, які побували в понад десяти містах України, і тепер ви зможете їх побачити у приміщенні Гончарівки.

Окрім мандрівної виставки, усі відвідувачі Гончарівки можуть насолодитися виставками херсонських художників: Кучеренко Ірини «Кольорові миті», Стаднік Лілії «Метаморфози», Клименко Світлани «Екстравагантні улюбленці».

Нагадуємо, що фестиваль «Таврійський тиждень мистецтв \ Zабалка – 2020» буде проходити в онлайн-форматі з 7 по 11 грудня. У ці дні на офіційних ресурсах книгозбірні будуть демонструватися відеовізитівки кожного учасника.

Отже, не зволікайте – слідкуйте за новинами.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 252627282930