Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Підводні камені неофіційного працевлаштування

16.10.2017 12:30

В Україні на ринку праці вимальовується певний тренд – кожна третя молода людина віком до 35-ти років працює неофіційно. Такий сумний висновок був зроблений Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка у 2015 році. Чому українці погоджуються працювати неофіційно? Які ризики очікують нелегального працівника? Як правильно офіційно оформлюватися на роботу? Відповіді на ці запитання під час семінару «Нелегальна робота: чи є переваги?» шукали слухачі Херсонського міського центру зайнятості.

Під час зустрічі учасники дізналися про ризики нелегального працевлаштування та ознайомилися з основними етапами офіційного оформлення на роботу.

Окрема увага під час семінару була приділена проблемі нелегального працевлаштування за кордоном та найстрашнішому злочину сучасності – торгівлі людьми. Слухачі семінару дізналися, як при працевлаштуванні за кордон через агенцію-посередника не натрапити на шахраїв, куди треба звертатися у разі порушення прав робітника за кордоном, де можна проконсультуватися з приводу майбутньої поїздки тощо.

Багато дискусій та запитань викликала тема протидії торгівлі людьми. Під час вправи, де учасники намагалися намалювати словесний портрет людини, яка знаходиться у найбільшій групі ризику, виявилося, що майже всі учасники вважають: велика вірогідність потрапити у рабство чекає молоду жінку, яка наважилася поїхати до Туреччини працювати танцівницею. Але статистичні дані, надані Міжнародною організацією з питань міграції, зруйнували цей стереотип. Виявляється, що до групи ризику сьогодні частіше потрапляють чоловіки з вищою технічною освітою, які вирушили на заробітки до Російської Федерації.

Наприкінці семінару бібліотекар інформаційно-бібліографічного відділу Віжічаніна Лілія зробила огляд художньої літератури, присвяченої темі українських заробітчан. Доля українців за кордоном, туга за Україною та родиною, особливості ментальності інших народів, проблеми, що виникають у нелегальних працівників тощо – всі ці питання підносяться читачеві у художньому аспекті та висвітлюють проблему нелегального працевлаштування з іншого, більш доступного боку.

Сподіваємося, що отримана інформація допоможе людям, які тимчасово втратили роботу, захистити себе та близьких від проблем, пов'язаних з нелегальним працевлаштуванням.

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
2930