Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Поэт эпохи динозавров» – презентація книги поета Наталії Крофтс

09.11.2012

Поэт эпохи динозавров
Я – нефть. Я выжил. Я не сгнил
среди поклонников и лавров.
Пройдя сквозь тысячи горнил,
я стал живучее чернил –
поэт эпохи динозавров (…)
Наталья Крофтс

Читачі виростають, стають на свій життєвий шлях, розлітаються по світу. А нам, бібліотекарям, залишається лише стежити за їх творчим розвитком і чекати на нові цікаві зустрічі. Так, чергова зустріч із колишньою нашою читачкою, а тепер відомим поетом Наталією Крофтс – уродженкою Херсона, яка проживає в м. Сіднеї (Австралія) – залишила незабутнє враження в серцях присутніх.
«Поет-непосида», як написала про Наталю одна з нью-йоркських газет, привезла до рідного міста свій новий збірник віршів «Поэт эпохи динозавров» (Таганрог, 2012). Це погляд на світ людини, що побувала в п'ятдесяти країнах, що жила на чотирьох  континентах, але зберегла любов до рідного слова. У цій книзі замальовки з острова Занзібару, з Йорданії та Австралії перемежовуються з пронизливими віршами про рідні місця поета на півдні України. Глибоке знання античних цивілізацій автором, яка викладала старогрецьку мову в Оксфордському університеті, поєднано з кращими традиціями російської поезії: автор продовжує духовний пошук М. Цвєтаєвої та Ю. Левитанського. Загалом, ця збірка – це подорож крізь простір, час, різні культури і світогляди.
Крім того, Наталія, будучи головним редактором літературної газети «Интеллигент. СПб» (Росія), презентувала в подарунок нашій бібліотеці чергову добірку даного видання. На його сторінках активно представлена творчість членів херсонської групи «ТОН Ключ»: Ю. Топунова, С. Зубарева, В. Савельєва, Л. Івченко та ін. Ознайомитися з даними газетами можна у залі нових надходжень.
Треба сказати, що перша презентація літературної газети «Интеллигент» пройшла саме в стінах нашої бібліотеки в травні 2011 року. Провели її Ю. Топунов, Н. Крофтс та Р. Домбровська – і з тих пір Херсон постійно знайомиться з новими випусками даного видання. Цей факт і те, що Юрій Топунов активно представляє в даній газеті свою творчу групу «ТОН Ключ», не могло залишитися поза увагою організаторів проекту «Интеллигент». І як результат, за підсумками конкурсу «Герой нашего времени» у номінації «Активний учасник міжнародного медійного проекту «Интеллигент» почесне місце посів наш земляк – Юрій Топунов – за просування Херсона на світовій культурній арені.
Ми вітаємо Юрія Вікторовича та бажаємо нових вершин йому та всім учасникам творчого об'єднання ТОН «Ключ». І, звичайно ж, чекаємо їх у гості з новими творчими надбаннями.

Коментарі

Игорь
10.03.2014 07:56

Очарованный странник не сбейся с пути. Ты невзгод не искал, только счастья не видел. Лучик солнца в руке... Нужен лишь пьедестал, что бы профиль героя народ твой увидел. Возвращайся, не вспаханы земли твои и стада не тучны и весной не засеяны нивы. Возвращайся, осколки большого пути... С черепками не стоит возиться герою. Возвращайся, ведь всё у тебя впереди, хлам и мусор засыплем землёю. 10.03.14 
Сергей
12.11.2012 08:45

Молодцы! Так держать творческую планку в Херсоне!
Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031