Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

"Пісні з полубака" - авторський вечір Дмитра Смолко

13.04.2011

Вже стало доброю традицією Об'єднання вільних художників «Ракурс» приймати у себе в гостях представників інших творчих центрів. Так, частим гостем став ТЦ «Відьми несплячого граду», який в черговий раз порадував присутніх авторським вечором одного зі своїх членів.
Дмитро Смолко –  уродженець Херсона, невиліковний романтик, вперше заявив про себе як поет на Міжнародному поетичному фестивалі «Ан-Т-Р-Акт», що проводиться щорічно в нашому з вами місті. З дитинства мріяв стати моряком. Але, на жаль, мрії не завжди здійснюються: йому так і не вдалося окунутися в реалії корабельної служби. Зате вся його творчість наскрізь пронизана морем, романтикою і реаліями парусного століття.
Під час зустрічі Дмитро дивував нас оригінальними авторськими текстами зі збірки під назвою «Shantiman или песни с полубака», яка була складена ним за мотивами справжніх матроських пісень – «shanti».
Морські пісні шанті – піджанр народної англійської музики, пісні, які співали британські моряки. За часів парусного  судноплавства шанті мали практичну цінність –  їх ритм допомагав морякам синхронізувати темп своєї спільної роботи. На суші, де немає таких умов, нічого схожого на ці пісні не існує. Шанті, за деякими припущеннями, беруть свій початок ще з XV століття, але так як ця версія не має доказів, швидше за все, виникли пізніше. Були поширені до XX століття, а в наш час зберігаються колекціонерами і любителями фольклорної музики.
І лише небагатьом вдається проявити себе у цій творчості. Тому для більшості гостей авторський вечір Дмитра став справжнім відкриттям, що дозволив пізнати незвіданий світ фольклорної морської музики. Зал наповнювався майстерним виконанням то шанті вітрильних кораблів, то китобійним шанті під акомпанемент гітари, то козацькою піснею про бурю на Чорному морі, а то раптом зазвучала стройова морська пісня під акомпанемент індійського національного інструмента – каротали.

 

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24252627282930