Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Культура може бути інструментом об’єднання наших суспільств»: Посол Республіки Польща в Україні відкрив у Гончарівці «Польську полицю»

12.05.2021 10:23

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара небезпідставно пишається своїми міжнародними зв’язками. Тепер кількість наших партнерів збільшилась, адже 11 травня 2021р. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький відкрив у нас українську версію проєкту «Польська полиця». Проєкт започаткований у 2017 році у Великобританії і має на меті охопити читачів – як іноземних, так і польських – у різних країнах світу через місцеві публічні бібліотеки. У 2019 році «Польські полиці» з’явились у бібліотеках нью-йоркського Брукліна та Філадельфії. Україна – третя країна, де Польський Інститут книги (м. Краків) реалізовує проєкт у співпраці з польською дипломатією та місцевими суспільними партнерами та самоврядуванням. Проєкт фінансується Міністерством культури, національної спадщини та спорту і реалізується Посольством Республіки Польща у Києві за підтримки Міжнародного товариства польських підприємців в Україні та Фонду «Допомога полякам на Сході».

Надія Іванівна Коротун, керівник Гончарівки, висловила вдячність за те, що проєкт стартував саме у нас, і ми були першою бібліотекою, яку особисто відвідав пан Посол у рамках цієї події. Вона також висловила сподівання на продовження співпраці та розповіла про інформаційні потреби херсонських користувачів.

У вступному слові Бартош Ціхоцький розповів про цей проєкт, спрямований на створення доступу до польської літератури в публічних українських бібліотеках. Він пишається літературою, яка була подарована, і в якій, окрім іншого, описано нашу спільну історію. «Ми впевнені, що в цей складний для України і для вашого регіону час культура може бути інструментом об’єднання і відновлення наших суспільств», – наголосив пан Бартош.

На відкритті проєкту була також присутня Катажина Солек, Генеральний консул Республіки Польща в Одесі. Вона знає, що у Херсоні багато людей цікавляться польською культурою і вивчають польську мову, а тому впевнена, що подарована колекція буде вкрай корисною.

У рамках проєкту бібліотека отримала понад 50 книг як польською мовою, так і в перекладі на українську мову. Ми радіємо з того, що маємо у своєму фонді книги польською мовою, популяризовані Інститутом книги в актуальному виданні каталогу «New Books from Poland»: «Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli» R. Raka, «Zimowla» D. Słowik, «Nieradość» P. Sołtysa, «Wyrwa» W. Chmielarza та «Klęska imperium zła. Rok 1920» A. Nowaka. Для дорослих та молодших читачів дібрані також переклади українською мовою польської класичної та сучасної літератури, зокрема, «Лялька» Б.Пруса, «Магазини кориці» Б. Шульца, «Знахар» Т.Доленги-Мостович, «Книги Якова» О.Токарчук, «Крига» Я.Дукая, «Лопушане поле» К.Ририх та молодіжна серія Р.Косика та А.Стельмашик.

«Польську полицю» буде відкрито у 26 бібліотеках України. Колектив нашої книгозбірні дуже пишається, що Гончарівка стала першою з них. Сподіваємось на подальшу успішну співпрацю та розвиток проєкту і запрошуємо користувачів бібліотеки познайомитись із отриманими виданнями.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031