Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Прем’єра першої вистави унікального театру відбулась!

24.01.2019 11:54

Інклюзивне мистецтво сьогодні у світі набуває широкої популярності, оскільки саме творчість допомагає нам зрозуміти один одного, показати своє світобачення, оригінальність мислення та ставлення до загальновідомих речей. Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара активно впроваджує ідею інклюзії і підтримує процес включення людей з інвалідністю в активне суспільне життя. Саме тому на базі книгозбірні у листопаді минулого року виник театр «Звичайна роль – особливий актор». Його учасники – діти-аутисти, діти з синдромом Дауна та діти з ДЦП, що представляють три громадські об’єднання – «Серце матері» (керівник – В.О.Бондар), «Сонячні діти Херсонщини» (керівник – І.А.Ханікова), ініціативну групу «Зачаровані діти» (керівник – Н.В.Мірошник). Автор ідеї, творчий натхненник та керівник проекту – Н.І.Коротун, в.о. генерального директора Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, заслужений працівник культури України. А робота над виставою проходила під керівництвом режисера Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша, заслуженого діяча мистецтв України І.В.Корольової.

Вистава об’єднала в собі епізоди з трьох відомих світових творів: «Пригоди Незнайки» М.Носова, «Маленький принц» А. де Сент-Екзюпері, «Аліса в країні пригод» К.Льюїса. Усі ці фрагменти пов’язані одним сюжетом, який і став основою загальної історії – «Незвичайних пригод книжкової феї». Що й казати, робота була кропіткою та насиченою. Проте ми задоволені результатом. Учасники не тільки продемонстрували власне бачення відомих творів, але й розкрили свої акторські здібності. Тому особлива подяка – досвідченому режисеру Ірині Корольовій! А ще дуже дякуємо батькам наших артистів – за терпіння, час та віру. Більше тридцяти акторів різного віку взяли участь у виставі. Всі вони – старанні та відповідальні! Учасники театральної трупи своєю казковою грою подарували присутнім у залі чудові емоції та можливість поринути у дивовижний світ відомих класичних творів.

На прем’єру театру «Звичайна роль – особливий актор» завітали почесні гості книгозбірні – представники влади, державних структур та бізнесу, меценати, спонсори, давні друзі Гончарівки – всі, хто підтримують ідею інклюзії: народний депутат України, ректор Херсонського державного університету О.В.Співаковський, заступник голови Херсонської обласної ради О.О.Рукавішнікова, керівник апарату обласної державної адміністрації В.І.Клюцевський, директор Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації С.В.Думинська, заступник директора Департаменту – начальник управління культури І.Р.Мазур, секретар Херсонської міської ради О.Б.Урсуленко, комерційний директор ПП «Оригінал Авто», депутат обласної ради Ю.Г.Рожков, начальник відділу інклюзивної освіти та роботи з інтернатними закладами Департаменту освіти, науки та молоді ХОДА Т.Ю.Левченко, віце-президент Херсонської Торгово-промислової палати В.Й.Удод, начальник управління патрульної поліції в Херсонській області К.Дронгаль, директор мережі магазинів «Учбова книга» Г.В.Лісова, херсонський модельєр та засновник бренда «KNIGA» О.Сікоєва.

Усі почесні гості Гончарівки розповіли про свої враження та емоції, привітали з чудовою прем’єрою, подякували акторам-учасникам за старання та їх батькам за активність і сміливість, розуміючи, скільки зусиль, терпіння, часу та тепла серця потрібно на шляху допомоги в самореалізації дітей з особливими потребами. Посміхатись, творити, любити у важких умовах може не всякий. А ці діти змогли і довели дорослим, що світ зміниться, якщо кожен з нас буде добрішим. Душевні слова та гарячі аплодисменти звучали для керівника-режисера театру «Звичайна роль – особливий актор» Ірини Корольової.

Від почесних гостей громадські організації «Сонячні діти Херсонщини», «Серце матері», «Зачаровані діти Херсона» отримали стартові капітали на подальший розвиток, почесні грамоти та цінні подарунки, сертифікати, книги, набори для творчості, ігри для розвитку і, звичайно, солодощі!

Протягом всього дійства глядачі не стримували емоцій, батьки раділи та пишалися своїми дітьми, а актори, не зважаючи на хвилювання, поводили себе, як справжні зірки сцени!

Підводячи підсумки, керівник Гончарівки Н.І.Коротун, як автор ідеї та творчий натхненник цього інноваційного проекту, подякувала присутнім у залі за небайдужість, щирість, активність: «Сьогодні до нас прийшли всі, хто хоче змін у країні!».

Що хочеться додати? «Звичайна роль – особливий актор» – перший інклюзивний театр при бібліотеці, що діє на території України. Це унікальний проект, який, ми сподіваємося, не лише надасть можливість людям з особливими потребами самореалізовуватися, але й стане надихаючим прикладом для інших регіонів України.

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930