Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Протидія торгівлі людьми. Нелегальна робота за кордоном

03.08.2018 06:43

Про проблему торгівлі людьми знають з повідомлень у пресі, засобів масової інформації, соціальної реклами на телебаченні та  читають на білбордах. Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.

З метою попередження та підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми та ризику збільшення таких випадків у середині країни на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара спільно з Міським центром зайнятості проведено тренінг на тему «Протидія торгівлі людьми. Нелегальна робота за кордоном».

Сьогодні Україна знаходиться у скрутному економічному положенні, викликаному анексією Автономної Республіки Крим, проведенням Антитерористичної операції на сході нашої країни та політичною нестабільністю. Це є причиною зростання кількості людей, які замислюються про краще життя та роботу за межами України. За інформацією Міжнародної організації з міграції, за останні роки близько 400 тисяч наших громадян виїхали за кордон з метою працевлаштування. Та, на  жаль, не усі знають про ризики роботи за кордоном та не замислюються над тим, що у будь-який момент кожен може стати «живим товаром».

Офіційна статистика не дає чіткого уявлення про масштаби цього явища і точну кількість жертв, оскільки торгівля людьми є злочином, який досить складно прослідкувати тому, що злочинці використовують безліч форм і методів. Крім того, більшість постраждалих не звертається по допомогу через страх покарання, осуд або просто не мають можливості це зробити. Тому до офіційних зведень потрапляє лише один з сотень таких випадків. Відсутність достовірної інформації про можливості легального працевлаштування, незнання своїх прав, міграційного законодавства та поширення стереотипів сприяють швидшому розповсюдженню кримінального бізнесу.

Під час тренінгу присутні ознайомилися з державною цільовою соціальною програмою протидії торгівлі людьми на період до 2020 року, формами та основними етапами скоєння цього злочину. В інтерактивній формі учасники розглянули, визначили і проаналізували ситуації потрапляння людей у «сучасне рабство». Крім того, присутні отримали корисні поради, які стануть у нагоді як перед працевлаштуванням, так і під час роботи за кордоном.

Також було наголошено на роботі веб-сайтів основних державних органів, діяльність яких направлена на протидію торгівлі людьми в Україні, та надано контактні телефони відповідних гарячих ліній.

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 2425262728
2930