Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

28 днів із життя Бурундука

Андрусяк Іван Михайлович

В77950
84(4УКР)6-4

А 66
Андрусяк Іван Михайлович.
28 днів із життя Бурундука: повісті та оповід. : [для серед. шк. віку]/ І.М. Андрусяк; худож. Г. Осадко - Київ : Фонтан Казок, 2017. - 212, [3] с. - (Книжка про мене), ISBN 978-617-7262-45-8
УДК: 821.161.2'06-3-93
Жанр: Фентезі

Анотація:

Коли однокласники обзивають тебе Бурундуком і насміхаються, бо ти не вмієш стрибати через козла і лазити по канату, — тоді на душі так кепсько, що ти готовий на будь-що, тільки б довести їм усім, хто такий Івась Бондарук насправді. Навіть на те, щоб вивести собі… кишенько­вого чортика!

Повість Івана Андрусяка з ілюстраціями Ганни Осадко «Вісім днів із життя Бурундука» — один із найуславленіших у сучасній українській лі­тературі творів для молодших підлітків. 2013 року вона увійшла до пре­стижного каталогу найкращих дитячих книжок світу «White Ravens» («Білі Круки»).

Разом із нею в цій книжці ти прочитаєш про нові пригоди улюблено­го героя. Він розгадуватиме таємницю моторошних кроків, які звучать уночі в його кімнаті («Креденс»), займатиметься ризиковими хімічними експериментами («Алхімік») і, нарешті, спробує пізнати спокуси «до­рослого» життя й навчиться розрізняти, що в ньому справжнє, а що — обман («Завдання з фізики»).

Фотоматеріали

Цитати

  • ...Дивно, як життя в книжках відрізняється від справжнього. Відколи в мене все це почалося, я перечитав стільки книжок про кохання, що вже й лік їм загубив. Усі, які були в нашій бібліотеці - у шкільній чи міській брати їх усе-таки не наважувався. Та й домашніх вистачало - чого-чого, а книжок у домі, де тато - комп'ютерник, а мама - викладач вишу, ніколи не бракувало - і паперових, і електронних. Але всі вони якісь дивні: кохання в них або велике і смертельно нещасне, або велике і страшенно сопливе, або велике і... взагалі не кохання. Чого тільки не вигадають ці письменники замість того, щоб написати правду...
  • Свою сестричку, попри всі її капризи, я, звісно, дуже люблю, але в неї є одна серйозна вада – вона дівчинка! Я такого не замовляв, та що тут удієш… Сестричка – це на все життя, й нікого не обходить, капосна чи ні. Хоч як, а мусиш миритися!
  • - Який же ти дурбецало, Іване, - майже ніжно проворкотіла Оленка. - Хто ж "ВКонтактє" своїми словами пише?! Хіба ти, хі-хі, пташок постиш. А нормальні люди, коли хочуть щось важливе сказати, знаходять потрібну цитату з картинкою і роблять перепост.

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

П’ять років тому вперше побачила світ повість Івана Андрусяка «Вісім днів із життя Бурундука». Ця трохи кумедна, трохи розбишацька, а трохи задумлива історія зі шкільного життя, в якій герої – сучасні українські школярі з їхніми справжніми проблемами, приколами, ідеями, капостями, пригодами… Повість потрапила до короткого списку «Книжка року ВВС-2012», а в 2013 р. навіть до престижного каталогу найкращих дитячих книжок світу White Ravens («Білі Круки»).

Однак, вже чотири роки цієї книжки на ринку немає. «Той наклад давно закінчився, – розповідає письменник Іван Андрусяк, – а нового видавництво, в якому книжка тоді виходила, вже не мало змоги зробити. А мене весь цей час про Бурундука запитують! Діти про нього пам’ятають, у бібліотеках книжку застати нереально – вона весь час "на руках". Мало того: більше десяти бібліотек мені повідомили, що Бурундука в них банально… вкрали! Для автора це, звісно, круто, коли читачі крадуть його книжки, – але краще видати книжку наново, щоб вона була доступна всім».

Саме так  зробили у видавництві «Фонтан казок». Однак, тепер «8 днів…» перетворилися на «28 днів із життя Бурундука». Разом із першою повістю до нового видання ввійшли ще три історії з життя кумедного, товстенького, але кмітливого й наполегливого школяра Івася Бондарука на прізвисько Бурундук – дві нові, а ще одна ґрунтовно зредагована автором.

Ілюстраторка книжки, художниця і поетеса Ганна Осадко, не стримує позитивних емоцій в процесі роботи – і це видно в її малюнках, створених у так званому коміксовому стилі. 

«У 2012 році я проілюструвала книжку «Вісім днів із життя Бурундука», – розповідає художниця. – Минуло кілька років – Бурундук підріс, змужнів і з’явилися нові історії про нього. І це було прекрасно! Я читала – і дивувалася, і реготала, і сумувала. А потім багато-багато малювала. Майже 150 ілюстрацій! Мені цікаво було не лише вигадувати, як виглядають персонажі, а й як вони дорослішають, адже між Бурундуком у першій книзі та Бурундуком у четвертій – зо п’ять років різниці!»

Матеріал взято з сайту Читай.ua

Зміст

Вісім днів із життя Бурундука. С. 7
Креденс. С. 89
Алхімік. С. 117
Завдання з фізики. С. 131

Також рекомендуємо прочитати

Кочубей Саша. Сім нескладух Говорухи: повість : для дітей серед. шк. віку/ С. Кочубей; іл. С. Кочубей, іл. Н. Каламєєць, голов. ред. І. Андрусяк, післямова Ю. Бедрик- К. : Фонтан казок, 2016. - 99, [2] с. - (Книжка про мене), ISBN 978-617-7262-27-4
Андрусяк Іван Михайлович. Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому: дівчача повість/ І.М. Андрусяк; іл. О.А. Бугренкова, голов. ред. Н.В. Григораш- К. : Час майстрів, 2015. - 93, [2] с. - (Рекомендуємо прочитати), ISBN 978-966-915-048-6
Дерманський Сашко. Чудове Чудовисько і Погане Поганисько: казк. повість : для дітей мол. та серед. шк. віку/ С. Дерманський; ред. І.А. Малкович- К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 286 с., ISBN 978-617-585-073-2

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031