Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Бот

Кідрук Максим Іванович (псевд. Макс Кідрук)

В71575
84(4УКР)6-4

К 38
Кідрук Максим Іванович.
Бот: роман/ Макс Кідрук ; голов. ред. С. С. Скляр ; передм. Ю. Мендель ; післямова авт. - Х. : Кн. клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2013. - На обкл. також: Перший укр. технотрилер. - Дод.: с. 470-476. - 476, [1] с., [2] арк. кольор. ілюстр. с. - (Коронація слова), ISBN 978-966-14-5064-5

Анотація:

Головний герой книги – звичайний українець, молодий київський програміст, що працює над розробкою ігрових ботів. Спокусившись на великі гроші, хлопець відправляється у віддалену лабораторію, де стає одним з членів міжнародної наукової групи. Але, замість обіцяних тисяч доларів, він отримує смертельні пригоди. Боти, яких йому треба зупинити, це нанороботи, що вирвалися з-під контролю. Їм до вподоби смак людської плоті… «Бот» – це перший український технотрилер, гостросюжетний роман, в якому поєднуються сучасні технології, людська психологія та чисто голлівудський «екшн». Події в книзі вигадані, проте все решта — місця, природні об’єкти, техніка, зброя, фізіологічні особливості живих організмів і т.п. — цілком реальне. Майстерно описані технічні деталі роблять роман небувало реалістичним. Під час роботи над романом автора консулювали кандидат наук з хімії, лікар-фізіолог та психіатр. Всі технології, описані в романі, існують насправді. Щоб розібратись з ними, письменник опрацював близько сотні наукових статей, що стосуються нанотехнологій, мікробіології та людського мозку. Події відбуваються в пустелі Атакама, Чилі. Реалістичності книзі додають авторські фотографії цієї пустелі, зроблені у 2009 році, а також схеми, карти місцевості, де відбуваються основні події, та 3D-малюнки, що не просто ілюструють текст, а є частиною сюжету.

Фотоматеріали

Цитати

  • Якщо директор по розробці з самого рання запрошує до себе в кабінет, жди неприємностей. Такий дзвінок означає одне з двох: або надтермінове завдання з розряду «всрися-здохни-але-зроби», коли від тебе вимагають по десять тисяч рядків коду в день, або ж позапланову роздачу тирлів (як правило, через те, що якийсь мегапросунутий «довбоюзер» протягом минулої доби замордував до втрати пульсу всю службу підтримки). А найчастіше і перше, і друге відразу.
  • — Буде бити? — з неприхованою надією і сарказмом у голосі запитав співробітник.
    — Не знаю.
    — А є за що? — не відставав Ярослав.
    Тимур замислився. Ніби останнім часом нічого не партачили.
    — Не знаю, чувак…
    — Значить, «за старе», — авторитетно заявив Ярик.
    Отримувати тирлів «за старе» було особливо прикро. Зазвичай після цього доводилось длубатися у старезних програмних кодах, які ще бозна-хто після тебе латав і перекроював, заново вникати в концепцію модуля, а то й цілої програми, вишукувати купу додаткових файлів з функціями та класами, котрі, швидше за все, давним-давно не використовуються…
  • Ми ж бо не знаємо самих себе. Навіть не здогадуємось про демонів, схованих у темних безоднях десь у серцях чи головах. Нудна робота в офісі, пласкі розваги, влаштоване життя вкривають багатокілометровою товщею води оте інше - дике, свавільне й жорстоке - Я. Без екстремальних умов воно може спати роками. Але іноді через смертельне приниження, стрес чи колосальне фізичне навантаження все міняється - звіряча суть ураганом проривається назовні.
  • Вір людям. Не дозволяй кільком ушльопкам, що трапились на життєвому шляху відштовхнути тих, хто справді потрібен.
  • Люди часто не розуміють різниці між психіатром і психологом. Плутають їх. Психіатр - це фаховий лікар, людина, котра вивчає психічні розлади, займається їх лікуванням та профілактикою. Психологом може стати всякий, хто вміє слухати і вчасно кивати головою.

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

Книга, за яку українці можуть полюбити українську літературу

Макс Кідрук неочікувано написав твір, через який українська література постала зовсім з нового боку і через який їй буде легко говорити зі світом. Перший український технотрилер «Бот» повіяв справжнім патріотизмом, не замішаним на історії, національних пріоритетах чи акцентах імперіалістично-кріпацьких відносин. Просто в основу твору молодий письменник поставив справжнього українського героя, потреба в якому катастрофічно зростає з кожним новим твором сучукрліт.
Про вбогість української літератури на персонажів говорять вже давно. І справді нинішні твори часто відштовхують читача вузькістю образів і неспроможністю вийти за межі національної свідомості: звучить це начебто й патріотично, однак накладає на твори відбиток загальномасової печалі. Навіть головний герой метра Ліни Костенко скроєний на лекалі лузерства, неспроможності виживати, влаштовуватися чи змінювати щось, а відтак перебуває у безвиході одвічних скарг на зовнішні «глобальні» обставини. (А з головним героєм Кідрука костенківський персонаж навіть однієї професії!)
Водночас «елітарна» література, яка виходить за межі національного «ниття», насамперед пропонує інтелектуала, інтелігента європейського мислення, який або багато подорожує Європою, або навіть живе там. Що тим не менше не забороняє йому активно брати участь у тих самих проблемах відстоювання національної ідентичності на Батьківщині, від яких там страждають. Безумовно, галерея сучукрліт ширша, однак назвати її багатою не піднімається язик. Нашій літературі апріорі не вистачає ні образів, ні героїв, які б не просто прикрашали чи вибудовували сюжет, а вчили: успішності, кмітливості, розуміння швидкоплинності світу. Адже письменники часом забувають, що саме література формує читача, а не навпаки! Література плаче за героєм з цінностями, але сучасним, не зацикленим винятково на них, не відірваним від реальності, а головне – героєм, який би й робив щось героїчне! Тому український програміст Тимур Коршак – як нова зірка у вакуумі вітчизняних образів. Він не страждає абстрактними ідеями, він надзвичайно активний, має реальні бажання української дійсності – заробити, купити квартиру в Києві, реальні молодіжні стосунки, готовий до пригод, фізично не надто витривалий, має страх перед неприємностями, живий розум, відповідальність і головне – понад усе бажання вижити в надзвичайній ситуації і виправити накоєне.
Технотрилер, визначення якого так гордо ігнорує українська література, дозволяє створити героя реальності (яку не варто плутати з буденністю). Від наукової фантастики технотрилер відрізняється тим, що демонструє стосунки людини з найновітнішими технологіями, однак не вигаданими, а справжніми чи можливими в найближчому майбутньому. Від того реальність головного героя «Бота» Тимура Коршака аж ніяк не нудна. Відомий насамперед тревелогіями Кідрук переносить події у незвичайне для укрліт місце – найсухішу пустелю світу Атакаму, що є територією екзотичного Чилі. Знайомство з долиною смерті, де через суху кліматичну зону не виживає ні бактерія, ні навіть вірус, подорож на плато високо в горах, де при низьких температурах б’ють гарячі гейзери, самі по собі додають драйву книжці. А тут ще й сюжет захоплює у свої тенета незвичністю, динамікою, інтригою. Кідрук розкаже про створення найпотужнішої зброї у світі – людини з надзвичайними здібностями. Однак ви не зустрінетеся ні з чим подібним на Мілу Йововіч з «Оселі зла», автор познайомить з усім процесом створення надлюдини. А до цього залучить фахівців з різних країн, які розгадуватимуть найтаємничішу загадку в світі: спосіб функціонування головного мозку та на що він здатен. Для цього Кідрук радився з фізіологом, психіатром та хіміком. І дійшов висновку, що це єдиний випадок у світі, коли об’єкт дослідження збігається з суб’єктом, тобто мозок людина досліджує своїм же мозком. А відтак існує ризик, що задача не матиме розв’язку.
Найгеніальніша особа використовує лише до 30% (за іншими теоріями – до 10%) здібностей мозку. Під завісою – інші 70% (або 90J), однак чи варто заглядати у нетрі невідомого і незрозумілого? Експерименти з незнаними потужностями можуть перетворитися на нерівну сутичку, в якій людина програє.
«Бот» не залишив байдужим поки жодного читача. Кідрук, який до цього найбільше любив себе у мистецтві, нарешті не стримався і склав присягу мистецтву. Його остання книга – напрочуд якісна, не схожа ні на що інше в українській літературі. Ви не знатимете, що таке справжні пригоди, поки не прочитаєте «Бота». Захоплююче продумана інтрига, заглиблення в різні галузі науки (диву даєшся, звідки те все знає 28-річний молодик!), яскраві персонажі і абсолютно незвичний сюжет, який неможливо передбачити до самого кінця! До того ж, Кідруку добре вдалися деталі усіх епізодів. Щоправда, подекуди ще кульгає стилістика і жіночі образи, також деякі читачки можуть завагатися, бо акцент любовної лінії не достатньо сильний. Однак усі ці недоліки другорядні порівняно з першокласним твором світового ґатунку.
Бажаю смачного читання!

Юлія Мендель

Екранізація, інші відеоматеріали

Макс Кідрук. Презентація книги "Бот".

Також рекомендуємо прочитати

Кідрук Максим Іванович. Навіжені в Мексиці: хуліг. оповід./ Макс Кідрук ; голов. ред. С. С. Скляр ; худож. А. Носач- Х. : Кн. клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2011. - 286 с. - (Коронація слова), ISBN 978-966-14-1253-7
Кідрук Максим Іванович. Твердиня: роман/ Макс Кідрук ; голов. ред. С. С. Скляр ; передм. Г. Пагутяк- Х. : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. - 587, [2] с., [2] арк. кольор. фотогр. с., ISBN 978-966-14-5686-9
Кідрук Максим Іванович. Жорстоке небо: роман/ Макс Кідрук ; голов. ред. С. С. Скляр ; передм. А. Любки ; післям. авт. ; худож. Д. Ластовка- Х. : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 604, [1] с., [4] л. цв. ил. с. - Перелік муз. творів: 603-604, ISBN 978-966-14-7843-4

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 2021
22232425262728
2930