Лаґом
39(=113.6)
Е 45
Етнологія шведська
Анотація:
Лаґом — це щось значно більше, ніж просто помірність, з якою зазвичай асоціюють цей шведський стиль життя. Це не лише коротке слово, що глибоко вкорінилось у свідомість шведів, — у ньому криється ціла філософія, що допоможе не тільки жити щасливим і повноцінним життям, а й віднайти для себе справжню рівновагу.Фотоматеріали
Цитати
- ...щоб сформувати державу, потрібні зусилля усіх її представників, а ставлення людей одне до одного та земля, на якій ми живемо, допомагають сформувати якість життя для усіх.
- Підсвідомо людині може хотітися більше обіймів, а насправді вона потребувала лише першого дотику.
- Ми - створіння комфорту, і один з найшвидших та найдоступніших способів досягти стану задоволення полягає у споживанні улюбленої їжі.
- Поставте перед собою цілі, які піддаються оцінці та яких ви можете послідовно дотримуватись. Навіщо записуватись на участь у марафоні, якщо ви регулярно не займаєтесь бігом? Адже можна почати з кілометрової пробіжки підтюпцем по своєму кварталу.
Рецензія фахівця (офіційні рецензії):
Чи справді існують секрети щастя?
Для кого і чому?
Якщо Ви та людина, яка починає кожного понеділка «життя спочатку» або неодмінно хоче змін.
Чи, можливо, стрес та нервовість стали Вашими найкращими товаришами останнім часом.
Якщо вже й кава не допомагає прокинутись, шафа зайнята непотрібними речами, а грошей постійно не вистачає зробіть собі «фіку» або просто заваріть каву, розслабтеся та читайте: усі відповіді на Ваші питання всередині книги.
Також не можна сказати про людей, які цікавляться шведським менталітетом й етосом, прагнуть дізнатися чогось новенького – so it’s “special for you” too.
Чому актуально для українців?
На жаль, Україна відверто пасе задніх у топі найщасливіших країн світу. Навіть більше, наша держава лідирує серед країн із найменшим рівнем щастя. Така статистика свідчить про те, що нам потрібні зрушення й конкретні дії, а не просто реформи, які живуть тільки у словах та обіцянках політиків.
Швеція – приклад для наслідування?
Саме так! Це держава Європи, у якої дефіцит сміття (вам не почулося, таке дійсно буває) та їй, аби працювали сміттєпереробні заводи, потрібно скуповувати відходи в інших країн.
Люди тут до податків відносяться позитивно, екологічний світогляд виховується у дитячому віці, робота ґрунтується на командному дусі, кількість робочих днів найменша, а конфліктність та конкуренція на мінімумі.
І всі ці для нас дивні й подекуди незрозумілі речі може пояснити принцип шведів, який має назву «лаґом». Синонімами цього слова є помірність, доречність, рівновага, гармонія, середина тощо. Точних перекладів немає та й не може бути, але сам термін можна розтлумачити як «прагнення ідеальної рівноваги».
Лаґом – для всіх однаковий?
Ні. Це поняття абстрактне й підлаштовується під конкретну людину. Авторка постійно наголошує на тому, що «мій лаґом – це не ваш лаґом». Для кожного збалансоване та стабільне життя – своя реальність. Головне, зрозуміти й проаналізувати її.
Чи все настільки ідеально?
Ідеал на те й ідеал, що досягти його неможливо. Тому Лола Екерстрьом розповість про «дві сторони медалі» лаґому та його негативні аспекти. А ще, ви матимете змогу дізнатися про кузину лаґому – янте й про те, як туристи можуть реагувати на шведський стиль життя та їхню поведінку у соціумі.
Ілюстрації сприяють естетичному задоволенню?
На сторінках книги можна побачити безліч фотографій, функція яких – допомогти відчути атмосферу Швеції та краще сприймати подану інформацію.
Автор: Олександра Лобанова
Матеріал взято з сайту КМБУКС