Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Лаґом

В79159
39(=113.6)

Е 45
Екерстрьом Лола А.
Лаґом/ Лола А. Екерстрьом ; [пер. з англ. Н. Лавської ; голов. ред. В. Александров] - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 191 с. - (Шведські секрети щасливого життя), ISBN 978-617-7498-78-9
Предметні рубрики: Звичаї і обряди -- Етнографія -- Швеція
Етнологія шведська
УДК: 39(=113.6)

Анотація:

Лаґом — це щось значно більше, ніж просто помірність, з якою зазвичай асоціюють цей шведський стиль життя. Це не лише коротке слово, що глибоко вкорінилось у свідомість шведів, — у ньому криється ціла філософія, що допоможе не тільки жити щасливим і повноцінним життям, а й віднайти для себе справжню рівновагу.

Фотоматеріали

Цитати

  • ...щоб сформувати державу, потрібні зусилля усіх її представників, а ставлення людей одне до одного та земля, на якій ми живемо, допомагають сформувати якість життя для усіх.
  • Підсвідомо людині може хотітися більше обіймів, а насправді вона потребувала лише першого дотику.
  • Ми - створіння комфорту, і один з найшвидших та найдоступніших способів досягти стану задоволення полягає у споживанні улюбленої їжі.
  • Поставте перед собою цілі, які піддаються оцінці та яких ви можете послідовно дотримуватись. Навіщо записуватись на участь у марафоні, якщо ви регулярно не займаєтесь бігом? Адже можна почати з кілометрової пробіжки підтюпцем по своєму кварталу.

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

"Останнім часом багато говорять про раціональний спосіб життя, що має супроводжуватися, зокрема, дбайливим ставленням до природи, економним використанням її ресурсів. Однак реалізувати його у наш динамічний час не завжди легко. Тож більшість із нас охоче скористалися б порадами щодо того як розпочати життя у стилі лаґом."
Джоанна Ярроу, очільниця відділу екологічного та здорового життя, ІКЕА
 

Чи справді існують секрети щастя?

Для кого і чому?
Якщо Ви та людина, яка починає кожного понеділка «життя спочатку» або неодмінно хоче змін.
Чи, можливо, стрес та нервовість стали Вашими найкращими товаришами останнім часом.
Якщо вже й кава не допомагає прокинутись, шафа зайнята непотрібними речами, а грошей постійно не вистачає зробіть собі «фіку» або просто заваріть каву, розслабтеся та читайте: усі відповіді на Ваші питання всередині книги.

Також не можна сказати про людей, які цікавляться шведським менталітетом й етосом, прагнуть дізнатися чогось новенького – so it’s “special for you” too.

Чому актуально для українців?
На жаль, Україна відверто пасе задніх у топі найщасливіших країн світу. Навіть більше, наша держава лідирує серед країн із найменшим рівнем щастя. Така статистика свідчить про те, що нам потрібні зрушення й конкретні дії, а не просто реформи, які живуть тільки у словах та обіцянках політиків.

Швеція – приклад для наслідування?
Саме так! Це держава Європи, у якої дефіцит сміття (вам не почулося, таке дійсно буває) та їй, аби працювали сміттєпереробні заводи, потрібно скуповувати відходи в інших країн.
Люди тут до податків відносяться позитивно, екологічний світогляд виховується у дитячому віці, робота ґрунтується на командному дусі, кількість робочих днів найменша, а конфліктність та конкуренція на мінімумі.

І всі ці для нас дивні й подекуди незрозумілі речі може пояснити принцип шведів, який має назву «лаґом». Синонімами цього слова є помірність, доречність, рівновага, гармонія, середина тощо. Точних перекладів немає та й не може бути, але сам термін можна розтлумачити як «прагнення ідеальної рівноваги».

Лаґом – для всіх однаковий?
Ні. Це поняття абстрактне й підлаштовується під конкретну людину. Авторка постійно наголошує на тому, що «мій лаґом – це не ваш лаґом». Для кожного збалансоване та стабільне життя – своя реальність. Головне, зрозуміти й проаналізувати її.

Чи все настільки ідеально?
Ідеал на те й ідеал, що досягти його неможливо. Тому Лола Екерстрьом розповість про «дві сторони медалі» лаґому та його негативні аспекти. А ще, ви матимете змогу дізнатися про кузину лаґому – янте й про те, як туристи можуть реагувати на шведський стиль життя та їхню поведінку у соціумі.

Ілюстрації сприяють естетичному задоволенню?
На сторінках книги можна побачити безліч фотографій, функція яких – допомогти відчути атмосферу Швеції та краще сприймати подану інформацію.

Автор: Олександра Лобанова
Матеріал взято з сайту КМБУКС

Зміст

Зауваження від автора. С, 3
Вступ+використання. С. 6
 
Культура + емоційність. С. 12
Їжа + свята. С. 20
Здоров'я + добробут. С, 31
Краса + мода. С. 36
Декор + дизайн. С. 89
Соціальне життя + дозвілля. С. 105
Робота + бізнес. С. 121
Гроші + фінанси. С. 141
Природа + екологічний святогляд. С. 155
Лаґом у мінливому світі. С. 173
 
Про автора. С. 190
Подяки. С. 191

Також рекомендуємо прочитати

Барнс Анна. Як бути щасливим/ Анна Барнс ; [пер. з англ. Анни Бірічевої ; голов. ред. А. А. Клімов]- Харків : Фабула, 2017. - 159 с., ISBN 978-617-09-3533-5

Календар подій

       1
2 345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031