Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Щоденник книгаря

В80003
821(410.5)

Б 18
Байзелл Шон.
Щоденник книгаря/ Шон Байзелл ; переклала з англ. Ярослава Стріха ; [голов. ред. О. Дубчак] - Київ : Наш формат, 2019. - 302, [1] с., ISBN 978-617-7682-87-4
УДК: 821.111(410.5)'06-94=161.2
Жанр: Роман

Анотація:

"Щоденник книгаря" описує рік із життя другої за розміром букіністичної книгарні в Шотландії. Старовинне містечко з похмурими легендами, кілометри полиць із книжками, пледи й каміни, закупівлі стародавніх видань у вікторіанських маєтках посеред мальовничих гір...здавалося б, про що ще можна мріяти?
Так думав і Шон Байзелл, доки не придбав книгарню. Він із великою симпатією, хоча й не без іронії пише про книжки та навколишніх диваків (читачів і не тільки), а також про всі виклики, з якими стикаються букіністи. Байзелл пояснює, як виживати книгарням у добу Amazon і як реанімувати безперспективне провінційне містечко за допомогою книготорговлі й літературних фестивалів. Із цієї книжки ви довідаєтеся все, про що боялися спитати, якщо колись мріяли відкрити книгарню.

Цитати

  • "Ящики із новими надходженнями приваблюють покупців, як вогонь — нічних метеликів. Це вам будь-який книгар розкаже: хай у вас хоч сто тисяч книжок акуратно розсортовано й розставлено полицями у світлій теплій книгарні, але варто втулити в темний, холодний, погано освітлений закуток закриту коробку — і покупці налетять саме на неї".
  • "По-справжньому залюблені у книгу люди — це рідкість, хоча багато хто зараховує себе до їхнього числа. Самозванців навіть вираховувати не треба: зайшовши до книгарні, вони одразу представляються «людьми книжки» й пориваються розповісти, як «люблять книжки», а ще носять футболки й сумки з гаслами про те, як вони обожнюють читати. Розпізнати їх легко: вони ніколи, взагалі ніколи нічого не купують".

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

Відгуки про «Щоденник книгаря»

У дивовижному сардонічному стилі Байзелл розповідає про повсякденну боротьбу книгаря за існування: спілкування з працівниками, вражаючу різкість клієнтів, тривогу, яку він завжди відчуває, коли проходить повз небажані книжки.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Guardian 

 

Це мудрі й дотепні мемуари власника віґтаунської книгарні, описані дуже жваво й мудро.
                                                                                                                                                                                                                                                                                           Publishers Weekly 

Екранізація, інші відеоматеріали

Шон Байзелл "Щоденник книгаря" (огляд книги, буктрейлер).

 

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17181920212223
24252627282930