Анотація:
"Щоденник книгаря" описує рік із життя другої за розміром букіністичної книгарні в Шотландії. Старовинне містечко з похмурими легендами, кілометри полиць із книжками, пледи й каміни, закупівлі стародавніх видань у вікторіанських маєтках посеред мальовничих гір...здавалося б, про що ще можна мріяти?Так думав і Шон Байзелл, доки не придбав книгарню. Він із великою симпатією, хоча й не без іронії пише про книжки та навколишніх диваків (читачів і не тільки), а також про всі виклики, з якими стикаються букіністи. Байзелл пояснює, як виживати книгарням у добу Amazon і як реанімувати безперспективне провінційне містечко за допомогою книготорговлі й літературних фестивалів. Із цієї книжки ви довідаєтеся все, про що боялися спитати, якщо колись мріяли відкрити книгарню.
Цитати
- "Ящики із новими надходженнями приваблюють покупців, як вогонь — нічних метеликів. Це вам будь-який книгар розкаже: хай у вас хоч сто тисяч книжок акуратно розсортовано й розставлено полицями у світлій теплій книгарні, але варто втулити в темний, холодний, погано освітлений закуток закриту коробку — і покупці налетять саме на неї".
- "По-справжньому залюблені у книгу люди — це рідкість, хоча багато хто зараховує себе до їхнього числа. Самозванців навіть вираховувати не треба: зайшовши до книгарні, вони одразу представляються «людьми книжки» й пориваються розповісти, як «люблять книжки», а ще носять футболки й сумки з гаслами про те, як вони обожнюють читати. Розпізнати їх легко: вони ніколи, взагалі ніколи нічого не купують".
Рецензія фахівця (офіційні рецензії):
Відгуки про «Щоденник книгаря»
У дивовижному сардонічному стилі Байзелл розповідає про повсякденну боротьбу книгаря за існування: спілкування з працівниками, вражаючу різкість клієнтів, тривогу, яку він завжди відчуває, коли проходить повз небажані книжки.
Guardian
Це мудрі й дотепні мемуари власника віґтаунської книгарні, описані дуже жваво й мудро.
Publishers Weekly