Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Роман Набєгов – мужній син Херсонщини»

12.11.2018 14:07

10 листопада в актовій залі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара відбулися заходи, присвячені пам’яті Романа Набєгова, українського воїна, патріота, справжнього лицаря нашого часу, який героїчно загинув у серпні 2014 року в «Іловайському котлі».

Бажаючих вшанувати пам`ять Героя було багато: побратими воїна, учні та студенти навчальних закладів міста, друзі, родичі, представники органів влади та небайдужі херсонці. На вечорі пам’яті Романа Набєгова, що приурочений до дня його народження, були представлені відеоматеріали про життєвий шлях загиблого воїна. Його мати, Оксана Набєгова, розповіла про цінності, які сповідував Роман. Заступник начальника ГУ НП України в Херсонській області Олексій Манжиєвський подякував матері Романа за те, що виховала його справжнім чоловіком і патріотом своєї країни.

Пам’ять про Романа Набєгова учасниками заходу була вшанована хвилиною мовчання. Звучали вірші загиблого Героя. Один із них  «Я за Україну»  написаний Романом у березні 2007 року, звернув особливу увагу слухачів:

Я за Україну,
Якщо треба – згину,
Бо навчила мати
До кінця стояти.
Є у мене крила,
Соколина сила
І дух України,
І любов родини.
Ти в мені від Бога:
Добра і убога,
Щира і багата
Найрідніша мати.
Щедра і привітна,
Жовта і блакитна,
Дорога перлина
Світла Україна.

Було презентовано 2-ге доповнене видання книги «Ни шагу назад. Ні кроку назад». Основну її частину складають оригінали авторських творів українською та російською мовами – як документальне свідчення світогляду Романа Набєгова. До деяких російськомовних поезій створено переклади українською. Вміщено також спогади друзів із мирних часів і пори АТО – гібридної російсько-української війни. Роман і справді не зробив «Ни шагу назад» – «Ні кроку назад» і загинув 29 серпня 2014 року в бою з російськими окупантами при виході з Іловайська, біля хутора Горбатенко. Усі бажаючі мали змогу отримати нове видання книги.

Відбулось також відкриття меморіальної експозиції книгозбірні «Роман Набєгов – мужній син Херсонщини». На експозиції представлені особисті речі Героя: читацька вимога за 2001 рік та читацький квиток Романа Набєгова, датований 2008 роком; балаклава та військове спорядження, яке було передано побратимами Романа; копії нагород загиблого Героя – посвідчення та орден «За мужність»; а також багато інших речей та публікацій, що навіки затаврували пам’ять про українського воїна.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 1920212223
24252627282930