Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Розтин покаже: короткий курс патоморфології»

20.01.2022 12:19

Професія патологоанатома відома ще з середньовіччя, коли перші лікарі проводили розтини тіл померлих людей із метою вивчення анатомії та внутрішніх органів. У професійні обов'язки патологоанатома входить розтин тіла у стаціонарах лікарень, а також проведення досліджень тканин організму людини з метою виявлення захворювань за життя. Патологоанатоми не лікують. Вони встановлюють або підтверджують причину смерті. Близько 80% свого часу патологоанатом проводить не в операційній, а в лабораторії чи у кабінеті – за мікроскопом. Більшість часу приділяють біопсії – мікроскопічній діагностиці біоматеріалів пацієнтів. Біопроби надсилають фахівці різних напрямів медицини – дерматологи, хірурги, ендоскопісти, гінекологи – для виявлення природи патологічних змін. Займаючись лабораторними дослідженнями біопроб та операційного матеріалу, патологоанатом проводить прижиттєву діагностику і допомагає лікарю в точній постановці діагнозу. Адже головне завдання спеціаліста – допомогти лікарям-колегам встановити правильний діагноз хворим. Їхня робота для багатьох здається чимось таємним, загадковим і містичним.

Щоб стати патологоанатомом, необхідно здобути вищу медичну освіту за спеціальністю «Патологічна анатомія». Крім того, такі особисті якості, як холоднокровність, урівноваженість, уважність і стресостійкість, безумовно, повинні бути в людини, яка прагне присвятити своє професійне життя такій, скажімо, екстремальній роботі.

Професія лікаря завжди актуальна, а фах патологоанатома, особливо з огляду на стрімкий розвиток сучасних технологій, стає ще більш затребуваним.

Більше про патологічну анатомію як науку, гістологічні та цитологічні методи дослідження, встановлення діагнозів тощо ви дізнаєтесь у відділі документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх), де для всіх бажаючих організовано відкритий перегляд літератури «Розтин покаже: короткий курс патоморфології». Інформація, представлена на сторінках відібраних видань, допоможе інакше подивитися на цю тему!

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 2223242526
2728293031