Уважаемые пользователи! В июле и августе текущего года проводится обновление нашего информационного ресурса, поэтому возможны временные технические сбои при работе с сайтом
Просим прощения за неудобства

Херсонцям показали кримське дитинство

Виставка фотографій, присвячених дітям кримських татар, котрі зазнали з боку окупаційної влади в Криму політичних репресій, днями відкрилася у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара. Знаково, що автором робіт є російський журналіст Антон Наумлюк (на фото), котрий декілька останніх років ак­тивно працює в Криму. Він не зі слів знає про те, як нині живеться на півострові та що змушені терпіти незгодні з окупантом активісти. Більшість із тих, хто готовий публічно демонструвати свою нелояльність до російської влади – кримські татари.

– Звісно, у досить скрутному стано­вищі перебувають нині представники корінного народу півострова. Багато з них перебувають у в'язницях, терплять пере­слідування чи й взагалі вважаються безвісти зниклими, – розповів під час пре­зентації фоторобіт у Херсоні Антон Наумлюк. – Але є й інший бік проблеми, адже понад сотня неповнолітніх дітей змушені зростати без батька. З цього моменту для дітей починається доросле життя, напов­нене постійним очікуванням.

Про катастрофічну ситуацію з дотри­манням прав людини на території півост­рова свідчить хоча б те, що з 16 історій, зображених на світлинах, лише одна на­разі має щасливий фінал. Інші ж діти все ще чекають на повернення найріднішої людини.

За словами члена Меджлісу кримсько­татарського народу, представника Медж­лісу в Херсонській області Абмеджита Сулейманова, подібні заходи допомагають жителям материкової частини України краще зрозуміти своїх співвітчизників з тимчасово окупованого півострова.

Варто зазначити, що найближчим ча­сом виставку зможуть побачити не лише херсонці. Після 10 грудня світлини експо­нуватимуть у районах області.

Андрій Соков. Фото автора

Новий день.  2017.  13 груд. (№ 51).  С. 19.

Календарь событий

    1 2 3 4
5 6 7 8 91011
12 13 14 15 161718
19 20 21 22232425
262728293031 
Библиотека работает
с 9:00 до 18:00
пятница – выходной день
последний понедельник месяца –
санитарний день