Херсонская областная
универсальная научная библиотека
им. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: 9:00-18:00

Мандри до різних віддалених країн світу Лемюеля Гуллівера, спершу лікаря, а потім капітана кількох кораблів

В77446
84(4ВЕЛ)

С 24
Свіфт Джонатан.
Мандри до різних віддалених країн світу Лемюеля Гуллівера, спершу лікаря, а потім капітана кількох кораблів/ Дж. Свіфт; пер. М. Іванов - Київ : Знання, 2016. - На контртитулі назви частин. - 271 с. - (Скарби: молодіжна серія), ISBN 978-617-07-0411-5
Жанр: Детская литература

Аннотация:

Роман “Мандри Гуллівера” Джонатана Свіфта (1667-1745) схожий на веселу казку. Він побудований як пригодницько-фантастичний твір про подорожі до різних країн, що робить книгу особливо цікавою для дітей. Читача вражають дивовижна фантазія письменника, кумедні історії, що трапляються з головним героєм. Однак, змальовуючи фантастичний світ, автор показує різні форми людської недосконалості, розумової обмеженості, вияви рис жорстокості, егоїзму, хитрощів, віроломства, мстивості тощо. Письменник мав на меті показати також життя в ідеальній державі. Але з часом зрозумів неможливість побудувати таку державу і з іронією говорить про утопічність власних сподівань. Роман спонукає нас замислитись над своїми вчинками, почуттями, характером і самим творити досконалу державу.

Фотоматериалы

Цитаты

  • "Незабаром щось живе заворушилось на моїй лівій нозі і, поволі посуваючись уперед, опинилося в мене на грудях, а потім підійшло під саме підборіддя. Подивившись униз, я побачив чоловічка, дюймів шість на зріст, з луком та стрілою в руках і сагайдаком за плечима. Слідом за ним сунули, як мені здалося, принаймні ще з сорок таких самих людців".
  • "Я передбачав, що ці велетні дивитимуться на мене зі зневагою, бо їм я здаватимусь таким самим нікчемним створінням, яким виглядав би серед нас ліліпут. Проте я розумів, що це буде ще моїм найменшим лихом, бо коли людська жорстокість і лють, як свідчать спостереження, збільшуються пропорційно до зросту, то чого ж я мав сподіватись тепер, крім перспективи бути з'їденим першим-ліпшим із цих велетенських варварів, которому трапиться впіймати мене? Безперечно, філософи мають рацію, коли кажуть, що уявлення про велике і мале - відносні і що вони визначаються тільки в порівнянні".
  • "Мавпа швидко помітила мене. Кривляючись та джеркочучи, вона просунула у двері лапу, погралася зі мною, як кішка з мишею, і, хоч я й перебігав з місця на місце, щоб утекти від неї, спіймала мене за полу камзола, пошитого з місцевого дуже грубого й цупкого шовку, і витягла зі скриньки. Вона взяла мене у праву передню лапу і тримала так, як тримає дитину мамка, збираючись її годувати груддю (у нас у Європі я сам бачив, як мавпи поводяться так з кошенятками), а коли я став пручатися, стиснула мене так сильно, що я визнав за розумніше скоритись. Напевне, вона вважала мене за маля зі своєї породи, бо раз у раз ніжно гладила моє обличчя вільною лапою".
  • "Мені спало на думку розважити короля та королеву, загравши їм англійських мелодій на цьому інструменті. Та виявилося, що то не дуже легка річ, бо спінет був щось із шістдесіт футів завдовжки, а кожна клавіша - майже фут завширшки. Розіпнувши руки, я міг дістати не більш як до п'яти клавіш, а щоб видобути бодай слабенький звук, мусив щосили бити по них кулаком".

Аудио

Мандри Гуллівера (аудіокнига).

Экранизация, другие видеоматериалы

По мотивам повісті Джонатана Свіфта "Мандри Гуллівера" у 1939 році вийшов фільм.

Календарь событий

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 212223
24252627282930
31