Херсонская областная
универсальная научная библиотека
им. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: 9:00-18:00

Юрко Іздрик «Ліниві і ніжні»

Этот материал есть на украинском языке

12.03.2019 13:56

Юрко Іздрик – один із найпопулярніших авторів у соціальних мережах. Після Ліни Костенко, уривки з творів саме цього автора поширюють у дописах користувачі фейсбуку та інстаграму.

Гадаємо, цей факт можна вважати своєрідним прикладом визнання у сучасного покоління. Римовані рядки Іздрика близькі по духу й переживанням тисячам тим, хто значну долю часу проводить в Internet. Не будемо приховувати, ми й самі досить часто розміщуємо вірші Юрія на сторінках Гончарівки у соцмережах.
«Чому саме його?» – запитаєте ви. Бо вони влучні. Подекуди – ніжні й романтичні, а подекуди – вражають своїм неприхованим розвінчанням міфів сучасності.

У доробку Юрка Іздрика безліч прозових творів і більше тисячі віршів. Та сьогодні ми хочемо поговорити про його віршовану збірку, яка вже з першого погляду привертає до себе увагу.

По-перше, вона рожева, що, здавалося б, зовсім не в’яжеться з брутальним образом автора. По-друге, вражає сама назва «Ліниві і ніжні». І саме цими словами Іздрик характеризує ті вірші, що ввійшли до даної книги. Не дивлячись на популярність віршів, сам автор досить скептично ставиться до своїх творів: «Ніколи не вважав і не вважатиму їх справжньою поезією. У певному сенсі, вони, дійсно, не зовсім справжні, а, так би мовити, «ліниві» – як от «ліниві вареники», скажімо. Що, звісно, не применшує їх, сказати б, споживчої вартості. А ще – з огляду на значний відсоток любовної лірики – вірші ці незрідка сповнені всіляких романтичних почуттів, зокрема – а може, й передовсім – ніжності».

 

«…берегом лівим і берегом правим
руслом ріки
сірим асфальтом
пристрасть тече вулканічною лавою
сіючи паніку й хаос вокзальний
всіх спопелить – дальніх і ближніх
все рознесе – рано чи пізно
виживуть тільки ніжні й ліниві
виживуть тільки ліниві і ніжні»

Вже кілька років Юрій Іздрик захоплюється музикою. Тож велику частину його поезій він звик саме співати, а не розповідати у звичній віршам манері. Автор зізнається, що окремі тексти писалися першочергово саме як слова пісні, а в першооснові будь-якого поетичного рядка Іздрика лежить саме емоція, відчуття. Можливо, у цьому полягає секрет популярності Іздрика-поета? Дізнатися про це можна, лише прочитавши його книгу.

«ступаєш на міст – і хитається міст
немов калиновая дощечка
задумаєш вірш – а напишеться лист
словами що кажуться пошепки
нап’єшся води – а наче вино
шумить в голові розтривоженій
і згадуєш все що минуло давно
усе що змінити не можемо ми…»
 
Автор відгуку: Анастасія Козак

Комментарии

Комментировать могут только зарегистрированные пользователи

Календарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031