Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Ліричне дійство «З херсонським акцентом»: поетика південного міста»

11.05.2012

Херсону
…Я люблю этот город
в перламутровой дымке
золотистых туманов
по осенней поре
и озноб речной глади
цвета стали и синьки,
и плеск флагов простынных
на ветру во дворе…
Топунов Ю.

Отже, все почалося з Любові. Любові не короткої, пристрасної та шаленої, а ніжної і тривалої, довжиною в ціле життя. А почалося це дуже давно, коли в нашому місті ще не звучали такі назви, як Шуменський, Таврійський, Корабел, а новим районом вважався тільки споруджуваний житловий масив ХБК, і щоб дістатися до нього, потрібно було доїхати на 14-му автобусі до Воєнки, а там пересісти на автобус уже до місця призначення. Саме тоді і спалахнула іскра, що розгорілася згодом у незгасаюче полум'я Любові – Любові до рідного міста – до Херсона.
А плодом цієї любові стала книга з такою інтригуючою назвою як «З херсонським акцентом», яка з’явилася на світ завдяки спільним зусиллям авторів Творчого об'єднання незалежних «Ключ», що живуть у всіх куточках світу. А саме:

  • Михайло Перельмутер (Нью-Йорк. США)
  • Наталя Крофтс (Сідней. Австралія)
  • Лідія Івченко (Київ. Україна)
  • Бернхард Лірхаймер (Іммендінген. Німеччина)
  • В'ячеслав Савельєв (Херсон. Україна)
  • Юрій Топунов (Херсон. Україна)
  • Марія Рубе (Санкт-Петербург. Росія)
  • Сергій Зубарєв (Херсон. Україна)
  • Світлана Уманська (Херсон. Україна)

Саме з їх поезією знайомилися учасники ліричного дійства «З херсонським акцентом»: поетика південного міста». Вірші звучали як у виконанні самих авторів (Ю.Топунов, В. Савельєв, С. Зубарєв, Л. Івченко), так і у виконанні шанувальників їхньої творчості (Л. Першакова, О. Розміровська). А завдяки Сергію Науменко, який підготував і виконав пісні на вірші збірки, зал періодично наповнювався музикою. Літературно-музична композиція супроводжувалася слайд-презентацією із замальовками облич «ключовців» на тлі нашого прекрасного міста, що, безсумнівно, теж є візуально-поетичним освідченням у любові Херсону.
Родзинкою цього заходу стала гра в «Акваріум», суть якої полягала в спілкуванні залу з автором. За відведені п'ять хвилин необхідно було поставити автору якомога більше запитань і отримати якомога більше відповідей. Тобто зловити рибку-автора на гачок. Завдяки такому спілкуванню присутні змогли більше дізнатися про життя та творчість авторів поетичної збірки «З Херсонським акцентом». Кілька примірників видання люб'язно було подаровано нашій бібліотеці.
Усіх бажаючих ознайомитися з поетичною книгою херсонських авторів чекаємо в залі нових надходжень.

Коментарі

Sergei
12.05.2012 09:35

Молодцы, что творческий процесс на не затихает!
Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 232425262728
293031