Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Сашко Дерманський «Чудове Чудовисько»

21.09.2019 10:41

Зазвичай чудовисько у всіх розповідях виглядає страхітливо та викликає у людей лише жах. А от у Сашка Дерманського воно рожеве, пухнасте і в синій горошок. Здивовані? Далі більше!

Чудовисько Чу Пластиліненко напрочуд дружелюбне, більш за все полюбляє ліпити пластилінових баранців та допомагати людям. А ще у нього просто неймовірний талант смішно перекручувати слова.

Події починають розгортатися з шаленою швидкістю, коли Чу знайомиться з третьокласницею Сонею та стає для неї справжнім другом. Дівчинка живе з бабусею, а її тато і мамо поїхали у відрядження, тож спілкування з дивним рожевим створінням додає неабияких барв у життя малечі.

«Я з бабусею живу, – пояснила Соня. – Мій татко працює дипломатом у одній африканській країні, я весь час забуваю, як вона зветься. І мама там з ним. А мене не взяли. Бо там, кажуть, комарі отакенні, дуже небезпечні. Й у школах нашої мови не розуміють. А мені ж треба вчитися…».

Але чудовиськам у жодному разі не можна спілкуватися з дітьми. Існує навіть спеціальне щеплення проти страшної хвороби – дітодругії. Щоб довести, що все це вигадки, Чу має отримати сім щирих «дякую» від людей. Якщо ж він цього не зробить, то потрапить у Країну жаховиськ, з якої немає вороття. За слідкуванням дотримання усіх правил має стежити глипач, який про все доповідає у листах Верховному Страхополоху:

«Страхітливий ліс.
Верховному Страхополоху особисто в пазурі.
Цілком таємно.
Ваша жахітносте, сьогодні, набувши людської подоби, я провів перший глип. Підглипень учинив нечуване: він разом із людською дівчинкою відвідав школу (це місце, де людські діти навчаються). Він поводився дуже необачно, тому я без ускладнень зміг за ним глипати.
Тремчу від жаху,
Д. Р. Акула».

Дружба Чудовиська та дівчинки має здолати безліч перешкод. Буде пожежа, справжнє переслідування підозрілого Соньчиного родича Вови, лист до бабая та ще безліч захопливих пригод.

До останніх сторінок автор тримає інтригу – чи ж потрапить Чу до Країни жаговиськ, чи все ж йому вдасться уникнути цього покарання.

Книга читається надзвичайно легко, не дивлячись на те, що має мало ілюстрацій та майже 300 сторінок тексту.

Ми впевнені, що ви так само, як і Соня, подружитеся з Чу і з захопленням прочитаєте й інші історії з його життя, адже Сашко Дерманський написав ще дві книги про миле рожеве створіння: «Чудове Чудовисько і Погане Поганисько» та «Чудове Чудовисько в Країні Жаховиськ».

Автор відгуку: Анастасія Козак

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31