Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Що таке «Світ громад» і чому це може стати вам у пригоді?

25.08.2021 10:13

Днями у Центрі екологічної інформації Гончарівки збиралася молодь. Для Центру це не дивно, адже тут майже щодня проходять майстер-класи, зустрічі, презентації та інші події. Але цього разу молоді люди завітали до бібліотеки, щоб пограти у цікаву настільну гру, яка вимагає кмітливості та пильності, – «Світ громад». Вона полягає в симуляції роботи громади міста: витягуючи навмання картку, кожен гравець отримує ту чи іншу роль, наприклад, «підприємець», «вчителька» або «переселенка» тощо. Щойно учасники дізнаються свої ролі та персональні завдання, вони повинні обрати мера та виконати мету, сенс якої також знаходять у грубому стосі карток. У нашому випадку учасники гри повинні були побудувати креативний хаб. Але найцікавіше те, що, окрім головної цілі, гравці мають у кожному раунді отримувати зарплату з міського бюджету, витрачати кошти, володіти різними приватними підприємствами (аптека, магазин, ресторан тощо), брати кредити в банку та сплачувати податки. Все як у реальному житті!

Спочатку гравцям було важко запам'ятати всі правила та дотримуватися їх, і перші кілька раундів гра більше нагадувала «мозковий штурм», аніж розвагу. Але згодом «члени громади» розібралися з усіма тонкощами й досягли як своїх персональних цілей, так і загальної мети. В ігровій формі «Світ громад» може навчити своїх адептів, як заощаджувати та правильно витрачати кошти, навіщо потрібні податки, що необхідно задля розбудови міцної, конкурентоспроможної, привабливої для інвестицій громади. Після цієї гри деякі учасники зізналися, що тепер іншими очима дивляться на роботу місцевої влади, зокрема мера та виконавчих органів. «Раніше ми й не замислювалися над тим, чим займаються чиновники, куди йдуть наші податки й які функції виконують різні гілки влади. Нам було це нецікаво і, чесно кажучи, незрозуміло. Тепер ми зацікавилися процесами, які відбуваються у Херсоні», – поділилися враженнями від гри відвідувачі бібліотеки.

Про наступні ігрові сесії в Екоцентрі ми будемо вам повідомляти заздалегідь на сайті бібліотеки та на сторінках соцмереж. Також хочемо нагадати, що ви можете співпрацювати з Центром екологічної інформації: тут можна проводити майстер-класи, засідання клубів за інтересами, презентації книжок, відеоробіт і фільмів та інших просвітницьких проєктів. До ваших послуг – wi-fi та великий екран для кінопоказів. Чекаємо вас у гості!

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 212223
24252627282930