Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Що ви знаєте про аутизм? Гончарівка ініціювала партнерську акцію

02.04.2021 17:06

2 квітня у найбільшому в Херсоні торговельно-розважальному центрі «Фабрика» пройшла акція до Всесвітнього дня розповсюдження інформації про проблему аутизму. Захід було ініційовано Херсонською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олеся Гончара в партнерстві з ГО «Аутизм. Особливий всесвіт» і адміністрацією ТРЦ «Фабрика».

Саме сьогодні 14 років тому Генеральна Асамблея ООН затвердила резолюцію і визначила дату, коли привертається увага світу до дітей та дорослих з аутизмом. Надання інформації про розлади аутистичного спектру (РАС) допомагає діагностувати їх якомога раніше і проводити соціальну корекцію, яка дає прекрасні результати.

Тож, головною метою акції від Гончарівки і партнерів стало поширення інформації про аутизм і руйнування стереотипів щодо можливостей людей з РАС серед херсонців. Адже люди з аутизмом – дуже яскраві і талановиті! Вже три роки наша книгозбірня є дружнім простором для особливих дітей, де вони реалізовують свій творчий потенціал. Ляльковий інклюзивний театр і інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор» радують херсонців новими виставами і перемагають в престижних театральних фестивалях.

Директор нашого закладу Надія Іванівна Коротун є автором і керівником цих інклюзивних проєктів, які привертають увагу громади до проблем людей з особливими потребами.

А сьогоднішня акція на «Фабриці» розпочалася з роздачі містянам інформаційних буклетів про проблеми аутизму. Відвідувачі ТРЦ також мали змогу помилуватися творчими досягненнями дітей з РАС, а ще художніми виставками Олександри Авдєєвої та Марії Гайдай – барвистими, позитивними, самобутніми. Два БогданиЩукін і Громаков – майстерно виконали декілька сучасних пісень, їх виступ не залишив байдужим нікого з присутніх.

Керівник відділу соціокультурної діяльності Гончарівки Оксана Шестакова поінформувала присутніх про Міжнародний день аутизму і можливості сучасної книгозбірні у допомозі родинам дітей з цим діагнозом.

Лариса Громакова, мама особливої дитини і представниця ГО «Аутизм. Особливий всесвіт», розповіла про мету новоствореної організації – допомагати дітям з аутизмом і звернути увагу громадськості на дітей з РАС. Пані Лариса тепло подякувала колективу Гончарівки за тісну співпрацю.

Дуже зворушливим моментом акції стало виконання вальсу мамами та їхніми дітками. Танець вони готували цілий рік! Запальні східні мелодії на барабанах – ще один несподіваний музичний сюрприз від особливих артистів. До цих двох номерів долучилася у якості хореографа і музичного керівника Анна Маленька (Херсонський Клуб історичного танцю і ансамбль «Арабські ритми»). Азамат Хажин – досвідчений актор інклюзивного театру при Гончарівці – продекламував декілька чудових власних віршів.

Наталя Гайдай, мама талановитої художниці і артистки Марії Гайдай, розказала про широкий спектр творчих талантів херсонських дітей з аутизмом. Пані Наталя подякувала директору книгозбірні Н.І.Коротун за сприяння розвитку інклюзивного мистецтва на базі Гончарівки і подарувала оригінальний подарунок у стилі hand-made – бісерне кольє.

Впровадження інклюзії неможливе без об’єднання та підтримки. І сьогодні, в Міжнародний день інформування про аутизм, до нашої акції приєдналися колеги по творчих проєктах, яскраві та дивовижні херсонці з синдромом Дауна.

Сергійко Богайчук – колега по інклюзивним проєктам особливих акторів – виконав веселу пісню, яка запалила всіх присутніх!

Бурхливими оплесками зустріли глядачі танець від ансамблю «Крок уперед». Мати особливої дитини і танцівниці ансамблю Любов Хорунжак розказала про міцну дружбу між сонячними дітками і дітками з аутизмом. За її словами, дякувати за це треба саме Обласній бібліотеці ім. Олеся Гончара, де вони спільно грають в інклюзивному театрі!

Дуже приємно, що представники влади Херсонщини завжди відвідують і підтримують подібні акції. Голова Херсонської облдержадміністрації С.В.Козир від усього серця привітав особливих акторів: «Ви – великі молодці! Ми зробимо все, щоб діти-аутисти не відчували себе іншими, а інтегрувалися в суспільство».

Перший заступник голови Херсонської обласної ради Є.Устинов наголосив, що «батьки дітей-аутистів кожного дня вкладають багато сил в розвиток своїх діток. І результати приголомшливі! Обласна влада зі своєї сторони зробить все можливе, щоб створити належні умови для особливих дітей, допомогти всім, чим можливо».

Також присутніми на акції були представники двох інклюзивно-ресурсних центрів – Херсонського №1 і Олешківського.

Спільна пісня з вистави «Маленький принц» на завершення акції підкреслила її глибокий сенс: в об`єднанні – сила і нові можливості! І саме Гончарівка є відомим всій Україні «центром тяжіння», який з`єднав спільними проєктами талановитих інклюзивних херсонців!

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031