Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Щоденник креативної терапії. День третій: від психології до рукоділля

25.06.2021 15:22

Гончарівка продовжує вражати херсонців неймовірно корисними та цікавими проєктами. І одним із них став Тиждень креативної терапії «У гармонії з собою», який, завдяки підтримці Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації, реалізується на базі книгозбірні уже втретє.

Третій день програми подарував користувачам бібліотеки можливість відвідати такі терапевтичні заходи:  тренінг із профілактики емоційного та професійного вигорання; майстер-клас з орігамі; сеанс каністерапії; авторський майстер-клас із бісеротерапії, розроблений спеціально для людей, які мають порушення зору.

Цього року, окрім арттерапевтичних та зоотерапевтичних сеансів, програму Тижня доповнили своєрідні зразки «арттерапевтичного мистецтва», кількість та якість яких дозволи створити цілу експозицію творчих робіт, що залишились після співпраці з арттерапевтом.

Так, сьогодні на базі книгозбірні експонуються роботи вихованців Дитячого центру раннього розвитку «Азбука», які протягом року малювали під керівництвом досвідченого арттерапевта Олександра Танасюка. У третій день програми маленькі художники завітали до книгозбірні разом зі своїми батьками, щоб не тільки помилуватися власними роботами, а ще й опанувати новий напрям арттерапії – мистецтво орігамі. Під час цього майстер-класу родини навчилися робити з паперу веселу фігурку жабки, зарядилися позитивними емоціями та отримали невеличкі сувеніри, які, сподіваємося, надихнуть маленьких художників на нові творчі роботи.

Влітку майже кожна людина, яка працює, знаходиться у постійному стресі і все більш наближається до стану професійного виснаження. Тож тренінг від психолога Олександра Танасюка з профілактики емоційного та професійного вигорання «Протидій вигоранню» став для відвідувачів книгозбірні як ніколи у нагоді. Під час спілкування з психотерапевтом піднімалися питання щодо основних причини цього вигорання та того, як вийти з цього стану безболісно для себе.

Родзинкою третього дня програми став унікальний майстер-клас з бісеротерапії «Твори красу на дотик», розроблений незрячою майстринею Світланою Кандалою. Під час цього заходу відвідувачі заходу навчилися на дотик створювати гарні ексклюзивні аксесуари.

Останнім сюрпризом для учасників став сеанс читання з елементами каністерапії. Авторка проєкту «Читаймо разом з Кіміко» Марина Рудакова та пухнаста Кіміко Такара разом з учасниками, які мають вади зору, читали вголос цікаві книжки, надруковані в універсальному дизайні, та спілкувалися з пухнастим каністерапевтом.

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25262728
293031