Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Синергія взаємодії – запорука стрімкого розвитку нашого регіону

26.03.2018 12:47

Україна – європейська держава. Наші думки, серце і місце – в Європі. І це не тільки тому, що розташовані ми на Європейському континенті, а тому, що ми, українці, прагнемо до Європи, а розпочинаємо її з себе. Підтвердженням цьому став масштабний захід – сесія проектного планування «Херсонська Європерспектива», яка проходила 24-25 березня 2018 р. у нашій бібліотеці. Головною метою сесії було отримання практичних навичок з перетворення ідей у конкурентоспроможні проектні заявки, які будуть мати можливість отримати фінансову підтримку від найбільших програм Європейського Союзу, загальний бюджет яких складає близько 100 млрд. євро. Організатори сесії – мережа експертів Представництва ЄС в Україні «Team Europe» в Херсонській області, Бізнес-асоціація «Ми – Херсонці», а також Херсонський центр розвитку місцевого самоврядування, ГО «Земля Таврії», Молодіжна рада при ХОДА. Партнер заходу – Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара. Адже у Гончарівці вже багато років успішно функціонує Центр Європейської інформації. Ми співпрацюємо з багатьма європейськими проектами та бібліотеками інших країн. Наш Центр «Вікно в Америку» взяв участь у всесвітньому конкурсі на краще відео серед інформаційно-ресурсних центрів «Вікно в Америку» та посів третє місце серед європейських країн.

На сесії були присутні громадські організації, регіональні та місцеві органи влади, представники малого та середнього бізнесу – всі, хто зацікавлені у реалізації інфраструктурних проектів задля розвитку власних територій.

Учасники заходу мали можливість ознайомитися з найбільшими грантовими програмами Європейського Союзу (COSME, «Горизонт 2020», «Еразмус+», «Креативна Європа») та отримати консультації директорів найбільших програм ЄС щодо умов участі, пріоритетних напрямів та можливостей проектів, яким надається перевага під час конкурсів. Усі бажаючі могли презентувати власний проект досвідченим проект-менеджерам та отримати консультацію щодо шляхів підвищення його конкурентоспроможності. І, звичайно, знайти однодумців та об’єднатись з ними в команду.

У сесії взяв участь директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації Дмитро Стефанович Бутрій. Він акцентував на тому, що Херсонська облдержадміністрація усвідомлює, що світ навколо відкриває нові великі перспективи, і обласна влада зобов'язана відповідно реагувати на виклики часу та неухильно розвиватися. Д.С.Бутрій, підкреслюючи важливість для Херсонщини проведення такої сесії проектного планування, додав, що для вирішення нових завдань у ХОДА створено новий підрозділ – управління регіональної політики. Основні напрямки його діяльності – фандрайзинг, активна взаємодія з інститутами громадянського суспільства, об'єднаними територіальними громадами, місцевим бізнесом, а також формування і реалізація політики регіонального розвитку в цілому.
«Ми хочемо, аби з початком функціонування управління почався новий етап співпраці між владою та громадою… Ми хочемо стати реальними партнерами. Адже саме синергія взаємодії є запорукою стрімкого розвитку нашого регіону», – наголосив Дмитро Бутрій.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 3031