Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

м. Скадовськ

Прозора, кришталево чиста вода, ніжні морські хвилі, щедре південне сонце, унікальний клімат - ось головні особливості Скадовська, міста, що у вересні 2011 року здобуло офіційний статус курорту державного значення. Воно розкинулося далеко від промислових зон, тож рік від року радує туристів свіжими, стиглими, екологічно чистими фруктами та овочами.

У курортній зоні Скадовська більшу частину оздоровлювальних установ складають дитячі табори. Це й не дивно, адже води Джарилгацької затоки насичені бромом, йодом і сірководнем, мають воістину чарівні властивості. Місто славиться своїми лікувальними грязями і мінеральними водами, які мають сульфатний склад. Лікувальні процедури на їх основі пропонують місцеві санаторії та оздоровлювальні комплекси.

Але Скадовськ - це не тільки пляжі. Районний центр багатий на рідкісні пам’ятки, однією з яких є Скадовський районний історико-краєзнавчий музей, відкритий у єдиному збереженому до наших днів міському дореволюційному будинку, іменованому “Будинок з колонами”.

В місті ви зможете відвідати пам’ятники: засновнику населеного пункту С. Б. Скадовському, відкритий у 1994р.; Т. Г. Шевченку, споруджений у 1965 р.; В. І. Леніну, встановлений у 1976 р. Споруджено пам’ятний хрест на честь 2000-ліття Різдва Христового, пам’ятний камінь воїнам-визволителям, обеліск загиблим воїнам, встановлений у 1966 р., а 1978 р. відкрито пам’ятник авіаторам Скадовської авіаційної групи.

Цікавим є старий міський парк - Мар’їн Гай, відомий ще з початку XX століття. Більшу частину його території займає оздоровчо-реабілітаційний комплекс “Таврія”. В парку, який являється пам’ятником природи, можна знайти столітній в’яз, спробувати розлічити старі алеї гаю.

Напевно, багато хто чув про острів Джарилгач, який знаходиться недалеко від Скадовська. Це справжній рай для любителів екологічного туризму. Джарилгач – найбільший острів Чорного моря. Дістатися до нього можна за допомогою катера, який протягом 15-20 хвилин доправить в прекрасне місце для відпочинку від цивілізації на Чорному морі. Тут можна насолодитися теплим білим піском і прекрасним пейзажем. Особливо захоплює місцева розвага - подорож-сафарі.  Кожен бажаючий зможе замовити екстремальну екскурсію унікальними місцями острова, подивитися на життя диких тварин. Також на теріторії острова можна відвідати садибу зеленого туризму "Джарилгач", господарем якої є Василь Гаврильович Знахаренко (тел. +38-097-2266396+38-097-2266396).

Нещодавно, на радість гостям і мешканцям Скадовська, відкрився дельфінарій “Акварель”. Тепер узбережжя Скадовська збагатилося куточком проживання найрозумніших тварин нашої планети. Дельфінарій представляє собою культурно-освітній та терапевтичний центр, таким чином, крім розважальної, відпочинок буде здійснювати і оздоровчу функцію. Тут на власні очі можна побачити дельфінів у ролі артистів цирку, які виконують нереальні трюки. Також на території дельфінарію можна відвідати екскурсію екзотичних риб та морських мешканців.

Щороку у місті Скадовську проходить Всеукраїнський дитячий благодійний фестиваль юних талантів “Чорноморські ігри”, який збирає тисячі прихильників. Протягом 7 днів юні аматори змагаються у конкурсах з вокалу, танцю, піщаних скульптур, дитячого малюнку. Найпопулярніше дитяче свято закінчується яскравим карнавалом та підсумковими виступами на великій нічній сцені.

Отже, відпочинок і лікування у Скадовську можна поєднати з приємним і пізнавальним - відвіданням цікавих місць та різноманітних розважальних заходів.

Джерела:
1. Лиховид, Олег Миколайович. Скадовськ: місто, порт, курорт / О.М. Лиховид. - Скадовськ: Альянс, 2004 (ПП "Зарічний В. Л."). - 252 с.: фото. - Бібліогр.: с. 246-247.
2. Явкина, Валерия. Скадовск - город государственного значения / Валерия Явкина // Potemkin City: пульс Херсона. - 2012. - N 2. - С. 60-61: фот.

Назад до опису Скадовського району                                   Назад до меню

 

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 212223
24252627282930
31