Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Соборна Україна: від ідеї до життя

18.01.2022 11:08

22 січня в Україні відзначають День Соборності. Це свято пов’язане з урочистим проголошенням у 1919 році Акту Возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.
«Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України –  Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», – так написано в Акті Злуки.
Саме з  цієї нагоди у відділі обслуговування користувачів представлена книжково-ілюстративна виставка «Соборна Україна: від ідеї до життя».

На виставці представлені видання, які висвітлюють сторінки української історії, національно-визвольних процесів початку ХХ століття, література про відомих громадських, політичних і військових діячів, зокрема: В. Винниченка, М. Грушевського, С. Петлюру, Є. Петрушевича, Р. Шухевича, М. Міхновського, П. Скоропадського. Також представлені монографії, наукові видання, збірники документів, праці видатних українських державників, матеріали конференцій, статті з наукових періодичних видань та рідкісні видання про Р. Шухевича з Українсько-канадського центру, що видані за межами України та передані діаспорою до книгозбірні. А саме: «Шухевич-Чупринка – людина і символ» – доповідь видавництва «Молоде життя» на Жалібній Академії в Мюнхені 19 листопада 1950 року на честь Головного Командира УПА, генерала-хорунжого Тараса Чупринки; «Роман Шухевич – командир Армії безсмертних» Петра Мірчука, видано Товариством колишніх вояків УПА у 1970 році; «Генерал Роман Шухевич» (дві доповіді) – видання Закордонних Частин Організації Українських Націоналістів у 1966 році. Із цих видань можна дізнатись, що Р. Шухевич мав різні фіктивні прізвища-псевдоніми («Тарас Чупринка», «Чернець», «Дзвін», «Чагар» та ін.), бо такими були вимоги суворої конспірації.

Також розглянуті та розкриті складні політичні процеси сучасності, які відбуваються на теренах нашої держави під час боротьби українського народу за єдність та незалежність.
Доповнена виставка цікавими ілюстративними, фотоматеріалами та QR-кодами, за допомогою яких користувачі потраплять на інтернет-ресурси за темою.

Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор». Собор душі є у кожного із нас... Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію. Тож вивчаймо власну історію та цінуймо цілість землі рідної та народу!

Отже, запрошуємо всіх жителів Херсонщини, кому небайдужа історія нашої держави, ознайомитися з виставкою у книгозбірні.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24252627282930