Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Сортувальному центру в Херсоні – бути!

17.05.2021 15:36

Незабаром у Херсоні відбудеться безпрецедентна подія – відкриття станції з сортування сміття «GREEN LINE SV»! Досі такі станції працювали лише у найбільших містах України. Але, як виявилося, у Херсоні також є відповідальні підприємці, яким небайдуже збереження природних ресурсів Херсонщини. Серед інформаційних партнерів сортувального Центру багато екосвідомих активістів та волонтерів міста, чільне місце серед них посідає Центр екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. Останні 2 роки співробітники екоцентру тісно співпрацювали у цьому напрямі: ділилися напрацюваннями, знаходили потрібну інформацію у ресурсах книгозбірні, допомагали знайти однодумців.

На сортувальній станції прийматимуть до 30-ти фракцій сміття. Якісь види відходів можна здати безкоштовно, а за щось доведеться трохи доплатити. Але результат того вартий! Ви тільки уявіть, як може очиститися наше довкілля, якщо замість того, аби спалювати токсичне сміття (ПЕТ-пляшки, пластик, поліетилен та шини) люди здаватимуть його на переробку та утилізацію!?

Список відходів, які прийматимуться безкоштовно:
- пляшки з-під олії;
- ПЕТ-пляшка прозора;
- ПЕТ-пляшка зелена;
- ПЕТ-пляшка блакитна;
- пакети «маєчки»;
- комерційна (харчова) плівка;
- пінопласт;
- білий папір;
- кольорова картонна упаковка;
- гофрований картон;
- паперовий мікс;
- пакування Тетра пак;
- кришечки від ПЕТ-пляшок;
- поліпропілен чорний;
- аерозольні балончики;
За невелику доплату прийматимуть такі відходи:
- шини (6 грн/кг);
- дзеркало (7 грн/кг);
- гумові відходи (8 грн/кг);
- текстильні відходи 8 грн/кг);
- кераміка (5 грн/кг);
- пластик ПВХ (8 грн/кг);
- електроприлади, електродроти, ґаджети (8 грн/кг);
- неперероблювані відходи (10 грн. /кг).
Сортувальний центр знаходиться за адресою: вул. Робоча, буд. 66-Б, приміщення №77.

Усі ми щодня купуємо продукти харчування та інші товари й платимо не тільки за потрібні нам речі та їжу, а й за упакування, яке потім стає сміттям. Сміттєві полігони переповнені, а через накопичення легкозаймистих речовин там часто стаються пожежі і, як наслідок, отруйні речовини потрапляють у повітря, яким ми дихаємо. Альтернативою є роздільний збір сміття. Досі сортування та відправка відходів за власний кошт було справою відчайдухів. Тепер у херсонців з’явиться можливість довірити цю справу професіоналам, які робитимуть все злагоджено та системно.
Урочисте відкриття сортувального центру відбудеться 20 травня, співробітники Гончарівки теж прийдуть підтримати друзів у корисній справі й запрошують херсонців завітати та на власні очі побачити запуск роботи станції.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24252627282930