Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Співпраця, яка відкриває нові можливості

18.12.2020 10:08

Сортування в Україні досі не є легкою справою. Це, скоріш, спосіб продемонструвати креативність та вміння знаходити вихід зі складних життєвих ситуацій. Але очікування інфраструктури для повномасштабного сортування в містах та селах варто підкріпляти спільними діями. Те, що складно одному, під силу команді. Об’єднання сил, думок та прагнень громади дозволяє прискорити чи загальмувати впровадження будь-яких змін. Тож популяризуючи в суспільстві культуру поводження з відходами, Центр екологічної інформації часто діє в партнерстві з іншими організаціями та установами.

Таким прикладом співпраці та її попередніми результатами хочемо поділитися сьогодні з громадою. На базі Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету екоцентром у партнерстві з управлінням молоді та спорту Херсонської міської ради за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) реалізується проєкт «Молодь сортує – тренд генерує!».

Його реалізація стала можливою завдяки участі керівниці Центру екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара та начальниці відділу з питань сім'ї та молоді управління молоді та спорту Херсонської міської ради в коннект-форумі громади та влади, який відбувся в Запоріжжі.
 

 

Довідка:
У Запоріжжі провели «Коннект-форум громади та влади», в якому взяли участь представники громадських організацій, обласної та міської влади. Форум об’єднав понад 160 активістів і урядовців із Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Херсона і Скадовська. Учасники долучилися до обговорень, презентацій, дискусій та нетворкінгу і мали можливість подати заявку на мінігрант. Переможців було обрано серед тих, чиї ідеї підтримали донори.


Після форуму організатори отримали 31 проєктну заявку з чотирьох міст, з яких 10 дістали фінансування. А саме: 5 з Запоріжжя, 2 з Мелітополя, 2 з Бердянська та 1 з Херсона.

Херсонський проєкт передбачає:
- встановлення баків для сортування;
- проведення навчальних зустрічей;
- розміщення в закладі мотиваційних плакатів та інструкцій;
- проведення опитування щодо розуміння питання сортування;
- нагородження екологічними призами за активність та вірні відповіді.

Ця важлива партнерська робота органів влади з громадськістю спрямована на формування у молоді розуміння актуальності знань щодо сортування і принципів свідомого ставлення до навколишнього середовища, що є головними умовами збереження природи та існування людства загалом. Адже питання сміття не є проблемою певного міста чи країни – вже давно вона набула глобальних масштабів, вирішити яку можна лише спільно.
Учні та викладачі технікуму тепер матимуть можливість системно сортувати, а місто отримає приклад та досвід сортування. Ми ж тим часом вже плануємо подальшу співпрацю з управлінням молоді та спорту Херсонської міської ради, про що наразі готується меморандум.
Висловлюємо подяку за співпрацю та допомогу всім, хто працював над реалізацію проєкту в стислі передноворічні терміни, а саме:

  • Наталі Яровій – начальниці відділу з питань сім'ї та молоді управління молоді та спорту Херсонської міської ради;
  • Світлані Кіріяк –  директорці Херсонського гідрометеорологічного технікуму ОДЕКУ;
  • Букарєвій Світлані –  викладачці екологічних дисциплін Херсонського гідрометеорологічного технікуму ОДЕКУ;
  • Об'єднанню громадських організацій Запоріжжя (ОГО).

P.S. Наостанок – тримайте корисне відео від колег із Запоріжжя «Громада та влада: як розпочати співпрацю?», де за 3 хвилини чудово проілюстрована механіка та алгоритм дій, який можна (й навіть потрібно!) використовувати в інших обласних містах:


 


P.P.S. Якщо хочете надіслати свій перший запит на доступ до публічної інформації, чи, можливо, вже міркуєте про зустріч із депутатом – не стримуйте себе! Відчуйте, яких змін потребуєте ви та ваше місто, та розробляйте власний проєкт! Реалізувати його допоможуть посадовці. Зверніть увагу – співпраця має акумулятивний ефект, знання накопичуються, соціальний капітал зростає.
Якщо є сили та бажання змін  – екоцентр радий буде допомогти з інформацією. Ми відкриті до співпраці!

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031