Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Студентське свято

17.11.2016 10:06

Міжнародний день студентів викликає у більшості з нас позитивні емоції. Для справжніх студентів – це ще один привід влаштувати веселу вечірку, а для колишніх – з ностальгією згадати студентські роки, романтику, першу любов. Міжнародний день студентів – веселе свято.

А чи знаєте ви, що історія цього свята пов'язана зовсім не з радісними подіями....

У 1941 році в Лондоні відбулася міжнародна зустріч студентів, які виступали проти фашизму. На зустрічі було прийнято рішення зробити 17 листопада Міжнародним днем студентів. Цю дату обрали саме тому, що 17 листопада 1939 року студенти Чехословаччини влаштували демонстрацію на вулицях окупованої Праги. Німецькі солдати розігнали демонстрантів. Лідери студентського союзу були взяті під варту, а потім страчені. Багатьох відправили в концтабори. В пам'ять про ці трагічні події був установлений День студентів. Через деякий час ця дата стала просто святом студентства – веселим довгоочікуваним святом.     

В Україні 17 листопада почали святкувати як День студента з 1999 року, згідно з наказом Президента України.

Традиції святкування Дня студента в нашій країні ще не встановились. Для когось із 2,4 мільйонів винуватців свята День студента – це просто новий день, для когось – привід зустрітися з друзями і повеселитися, а для декого – це привід прийти до нас в бібліотеку, адже саме тут на них чекають: подарунок-сюрприз – читацький квиток – та дуже багато цікавинок в інформаційно-культурному житті бібліотеки.

Сьогодні до нас завітали  студенти першого  курсу Херсонського державного університету кафедри практичної психології на цікаву та пізнавальну екскурсію бібліотекою. Бібліотекарі-професіонали своєї справи максимально повно представили  можливості бібліотеки, як найкращим чином можна використати ці можливості для результативного навчання, плідної наукової роботи, розширення світогляду, гарного відпочинку з цікавою художньою книгою.

Ми маємо велику надію, що після подорожі світлими та затишними залами студенти почуватимуться в стінах нашої бібліотеки впевнено та зможуть відшукати саме ту інформацію, яка їх цікавить, адже вони – вже повноправні користувачі книгозбірні, бо всі отримали подарунок від бібліотеки – читацькі квитки. І доказ цьому – фото!

Сектор обліку користувачів

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031