Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Свято «Ти вічна, мово, щира і жива»

26.02.2018 08:40

Щороку 21 лютого народи планети святкують День рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. У цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу. Цього року, вже традиційно, на свято «Ти вічна, мово, щира і жива» до книгозбірні завітали представники польської, грецької, турецької, єврейської, болгарської та вірменської спільнот, щоб продемонструвати красу рідної мови. Парад мов розпочався з української. Про її глибинні таємниці розповіла провідний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії, керівник Безкоштовних курсів української мови Лілія Віжічаніна. А солістка вокальної студії «Унісон» Ксенія Лещова продемонструвала мелодійність та душевність української пісні, виконавши композицію «Люблю я Україну!». Відомий херсонський поет Валерій Кулик зачитав власний вірш, який розкрив всю красу нашої рідної мови. Обласна польська спілка «Полонія» завжди представляє на святі дуже насичену та різноманітну програму. Це і вірші, і пісні польською мовою у виконанні як дорослих, так і дітей. Згуртовує всіх незамінна, активна та чарівна Розалія Степанівна Липинська. Член правління Міжнародної спілки бізнесменів України та Туреччини Алі Булут, який теж не вперше на такому святі, представив турецьку мову привітанням з Міжнародним днем рідної мови.

Неможливо уявити Херсонщину, так само як і наш урочистий захід, без представників єврейської спільноти. Директор навчально-виховного об’єднання «Хабад» Ігор Ілліч Левін представив єврейську культуру. Учасники насолоджувалися мовою івриту у віршах та піснях від учнів навчально-виховного об’єднання.

Жоден із присутніх не залишився байдужим до грецької культури, яку представляла вчитель новогрецької мови – Ганна Іванівна Коваленко. Її вихованці показали невелике театралізоване дійство про грецьких богів, яке супроводжувалося піснями та танцями.

У цьому році свято було більш масштабним, бо збільшилося коло учасників. Вперше до святкування долучилися представники болгарської та вірменської культур. Голова міської громадської організації «Болгари Херсона» Юрій Федорович Палічев розповів про красу болгарського слова.

Сьогодні херсонські вірмени не залишаються осторонь від проблем, сподівань і прагнень всієї міської громади, беручи участь у цілому ряді заходів з культурної освіти городян, благоустрою міста, організовуючи благодійні акції, відіграючи важливу роль в економічному і соціальному розвитку. Учитель вірменської мови та літератури Евеліна Михайлівна Амбарсумян розповіла про віковічні традиції вірменів. Наприкінці виступу наймолодша учасниця святкової програми прочитала вірша вірменською мовою.

Наприкінці заходу всі спільноти привітав Павло Олександрович Гавриш, радник патронатної служби апарату Херсонської ОДА.

Святковий настрій створював народний художній ансамбль танцю «Візерунок», керівник – відмінник освіти України Жанна Павлівна Шпитальна.

На заході панувала дружня атмосфера, бо в Україні розвиваються та розквітають різні культури та різні мови. Свято закінчилось спільним фото на згадку і неформальним спілкуванням між гостями та глядачами.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 3031