Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Тіло в бібліотеці»

23.05.2017 10:20

Під такою назвою в Гончарівці відбулося арт-паті до Дня Європи в Україні – 2017. «The body in the library» – це назва одного із знаменитих романів Агати Крісті. Організатори арт-паті вирішили розширити рамки детективу і задалися питанням: а скільки взагалі значень має слово «тіло»?

Адже поняття «тіло» використовують астрономи, геологи, медики, банкіри, програмісти... А ще можна почути про тіла фізичні, ментальні, астральні...

На цей раз вирішили зупинитися на тому, як розуміють тіло художники. Адже зображення людського тіла входить до курсу навчання кожного справжнього художника. Відомий херсонський художник і куратор виставок Яна Голубятникова запропонувала провести художній експеримент – масовий сеанс малювання натури на тлі виставкової експозиції «Вартові тіла».

На цій виставці представлені здебільшого графічні роботи в стилі «ню» від Оксани Оснач та студентів кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету, а також «Ню-фотографіка» від фотографа Олександра Лавінюкова.

Для роботи з моделями на одному арт-майданчику вперше зібралися художники з Херсонської обласної організації Національної спілки художників України і фотографи з кіношниками із фотоклубу «Свіжий погляд». В якості моделей виступали учасниці агентства моделей «Зірки Ярославни» під керівництвом Ірини та Анатолія Мельник. Вони демонстрували нову, спеціально розроблену колекцію купальників від Аріни Берник (кафедра дизайну Херсонського національного технічного університету), а зшиті вони були за участю Катерини Бобрової (Fashion group «First P.M.»).

Через те, що сама акція отримала назву «Еволюція купальника», не обійшлося і без старовинного чоловічого купального костюма. Його блискуче показав фотограф Анатолій Скібітський, який також володів антикварними фотоапаратами, люб'язно наданими Музеєм фотографії Сергія Макарова. Не обійшлося навіть без «дуелі фотографів» на старовинних фотоапаратах. А своєрідною кульмінацією дійства став танець зі старовинним фотоапаратом в стилі румби у виконанні Анатолія Скібітського і Денізи Пулінець. Боді-артовський образ останньої був підготовлений художником-дизайнером Валерією Овчаренко (Херсонський державний університет).

Завершила творчу вечірку «Сфера читання» – презентація альманаху Всеукраїнського фестивалю поезії Ан Т-Р-Акт – 2017, яку провели поети на чолі з Ольгою Швець.

Арт-паті «Тіло в бібліотеці» стало своєрідним привітанням нового пляжного сезону на Херсонщині, коли мільйони відпочиваючих приїжджають на ласкавий південь, для того, щоб відкривати своє тіло сонцю, морю і, звичайно, фотографуватися.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24252627282930