Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Торгівля людьми – чума ХХI століття

11.03.2019 14:20

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за «біле рабство». У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Виявлення і розслідування злочинів та ідентифікація ймовірно постраждалих осіб вимагає глибоких знань та свідомого ставлення кожного громадянина України до протидії торгівлі людьми. Для досягнення цієї мети та з прийняттям Закону України «Про протидію торгівлі людьми» на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара проведено профілактичний тренінг «Запобігання торгівлі людьми. Нелегальна робота за кордоном» для слухачів міського центру зайнятості.

Під час тренінгу присутні ознайомилися із сучасною проблемою торгівлі людьми; пригадали види, причини й наслідки такого явища; сформували негативне ставлення до подібного роду діяльності; з’ясували основи законодавства України у сфері працевлаштування на роботу за кордоном, наслідки зовнішньої нелегальної трудової міграції, переваги легальної роботи; спробували на конкретних прикладах розпізнати підозрілі пропозиції щодо працевлаштування за кордоном. Учасники тренінгу представляли себе, розповідали про свої наміри роботи у певній країні, а ті, що вже працювали за межами України, ділилися власним досвідом.

Сподіваємось, що отримана інформація та корисні поради допоможуть учасникам тренінгу уникнути небезпечних ситуацій у їхньому житті. Хто володіє інформацією, той знайде вихід із будь-якої ситуації.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24252627282930