Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Торгівля людьми як небезпечне явище

24.01.2020 10:13

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця кримінальна діяльність є найшвидше зростаючою у світі. Ми маємо постійно пам’ятати про цю проблему, привертати увагу громадськості та бути інформаційно озброєними. З цією метою на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара спільно з міським центром зайнятості проведено тренінг на тему «Протидія торгівлі людьми. Нелегальна робота за кордоном».

Складна економічна ситуація, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян – основні умови, що сприяють цьому явищу. Незалежно від виду експлуатаційної мети, торгівля має тяжкі, а часом – фатальні наслідки для постраждалих осіб. За даними статистики, все більшого поширення набувають форми торгівлі людьми, не пов'язані з сексуальною експлуатацією, зокрема трудова експлуатація (сільськогосподарські роботи, будівництво, примусове жебракування).

Згідно статистичних даних майже 4 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально. Більшість виїжджають за туристичними чи приватними візами, працюють без необхідних документів, дозволів та контрактів, а це робить людей безправними та є причиною потрапляння в тенета торгівців людьми. Транснаціональна злочинність виробила добре відпрацьований механізм здійснення торгівлі людьми, при якому прослідкувати рух «живого товару» надзвичайно важко. Окрім цього, існує високий рівень латентності серед правоохоронних органів нашої держави, що явно не сприяє боротьбі з ганебним явищем.

Під час тренінгу присутні ознайомилися з причинами торгівлі людьми, міфами та стереотипами цієї глобальної проблеми людства, обговорили її форми та ознаки, усвідомили небезпечні наслідки та  дізналися про шляхи потрапляння в неприємну ситуацію, набули знання про безпечну міграцію та працевлаштування за кордоном.

Крім того, учасники заходу дізналися, що будь-яка особа, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, має право на гарантування особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги.

Сподіваємося, що отримана інформація допоможе вам не вдаватися до необдуманих дій та не приймати сумнівні пропозиції щодо працевлаштування за кордоном.

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22232425262728
293031