Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Тренінг «Протидія торгівлі людьми. Робота за кордоном»

17.05.2018 12:13

22 березня 2012 року Кабінет Міністрів України своєю постановою затвердив Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2020 року. З  метою попередження та інформування населення з питань протидії торгівлі людьми на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара спільно з міським центром зайнятості проведено тренінг «Протидія торгівлі людьми. Робота за кордоном».

Наприкінці ХХ – на початку ХХI ст. торгівля людьми набула величезних масштабів. Складна економічна ситуація в нашій країні, високий рівень безробіття, недостатня поінформованість про можливості працевлаштування за кордоном, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Згідно статистичних даних, щорічно приблизно 1-2 млн. людей в Україні стають «живим товаром». На жаль, не стала винятком і Херсонська область. За минулий рік на Херсонщині виявлено 28 повністю підтверджених фактів торгівлі людьми.

Робота за кордоном є однією з найпоширеніших форм торгівлі людьми, яка турбує багатьох і постає справжньою проблемою. Щороку за межі України виїжджають сотні тисяч людей у пошуках роботи та кращого життя, але багато з них потрапляють до рук шахраїв.

Під час тренінгу присутні дізналися про законодавчу базу, масштаби та географічне поширення проблеми, форми торгівлі людьми, основні етапи скоєння цього злочину, а також практичні дії у разі перебування в пастках торговців людьми та механізми дій постраждалих. В інтерактивній формі учасники розглянули, визначили та проаналізували ситуації потрапляння людей у «сучасне рабство».

Також було наголошено на діяльність (як в Україні, так і за її межами) організацій та установ, які надають психологічну, соціологічну, юридичну допомогу, матеріальну підтримку, здійснюють медичне обстеження та лікування людей, які стали «живим товаром».

Сподіваємось, що отримана теоретична і практична інформація допоможе підвищити рівень обізнаності суспільства щодо такого ганебного явища, як торгівля людьми, а також сприятиме уникненню можливих «неприємних ситуацій» під час пошуку роботи за кордоном.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 1516
17181920212223
24252627282930