Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Це неможливо і необхідно читати…»

Цей матеріал є російською мовою

23.05.2017 13:29

22 травня в бібліотеці відбулася презентація книги «По живому. Околовоенные дневники». Це книга поезій та прози, а також фото та малюнків, написана тридцятьма авторами з Донеччини, Луганщини та Криму, які змушені були покинути рідні міста. Твори, вміщені у збірці, описують важкі будні переселенців, розкривають почуття людей, що пережили чи переживають жах війни на Сході України. Книга написана українською та російською мовами, а нещодавно перекладена литовською.

«Це неможливо і необхідно читати. Неможливо тому, що кожен рядок просякнутий болем. Необхідно тому, що ніякі газетні статті, ніякі відеопередачі не зможуть передати всю гостроту цього болю…». Так сказав про книгу поет, лауреат міжнародних конкурсів Йосиф Коган.

Презентувала книгу автор проекту та циклу поезій «Мариуполь прифронтовой» Оксана Стоміна. Вона детально розповіла про авторів збірки та історію її створення. Також всі присутні переглянули відеопрезентацію, присвячену подіям Криму та Донбасу.

На заході лунали уривки з прози Олексія Чупи – одного з авторів книги, знаного в Україні письменника, а також вірші Ігоря Рубцова і Олени Ольшанської – поетів, лауреатів багатьох конкурсів. Оксана Стоміна прочитала власну поезію, яка дуже вразила учасників заходу.

На презентації були присутні начальник управління Департаменту внутрішньої та інформаційної політики ОДА Павло Гавриш, депутат міської ради Віталій Урбанський, голова правління ГО «Культурний центр Україна-Литва» Наталя Бімбірайте, доктор історичних наук, доцент історичного факультету Вільнюського університету Ґенуте Кіркене. Пані Ґенуте високо оцінила збірку та висловила співчуття всім українцям в зв’язку з подіями, які відбуваються на Сході та в Криму.

Захід виявився дуже емоційним, душевним і разом з тим психологічно важким. Збірка недарма має назву «По живому». Без сліз читати твори, вміщені в ній, неможливо. Але необхідно, адже ще глибше усвідомлюєш трагедію, яку переживає наша держава. Ця книга варта уваги кожного українця.

Календар подій

    1 2 3
4 5 6 7 8 910
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30