Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Центр екологічної інформації – партнер проекту «Станіславські скелі без сміття»

31.07.2019 11:25

Херсонщина пишається тим, що має два моря та 19 річок, найбільшою з яких є сивий Дніпро. У літню пору південь приваблює місцевих відпочивальників та туристів з усіх куточків країни. Але мальовничі місця під час сезонного збільшення кількості населення швидко заростають небезпечним сміттям. Тому для Херсонщини питання перероблення та сортування сміття дуже актуальні.

Центр екологічної інформації книгозбірні веде системну просвітницьку роботу з питань культури поводження з відходами, організовує квести, ігри, тренінги, а також є активним учасником прибирань та «суботників» у Херсоні та області.

Цього року Центр виступив партнером проекту «Станіславські скелі без сміття», який передбачає організацію прибирання стихійних сміттєзвалищ на об’єктах природного заповідного фонду селищ Станіславське, Олександрівка та Широка Балка, а також проведення тренінгів, поширення інформації про культуру поводження з відходами. Проект буде реалізовуватися за кошти Чеської республіки, за підтримки ГО «Обласна рада підприємців». Автор та реалізатор проекту – шкільна екокоманда Zero Waste School із ЗОШ №32 (м.Херсон).

Нещодавно учасники проекту Ольга Демченко (Zero Waste School), Тетяна Крючкова (НПП «Нижньодніпровський») та Юлія Тищенко  (Центр екологічної інформації) зустрілися для обговорення важливого етапу проекту – його просвітницької частини. Колегіально вирішувався зміст та дизайн екопросвітницької інформації, розглядалися різні пропозиції та варіанти. Адже на прибраній території, в школах, садочках та в людних місцях планується розмістити інформацію, що мотивує. Учасники проекту планують саме візуально донести важливість відповідального ставлення до сміття та продемонструвати наслідки людської байдужості, щоб яскраво та нестандартно подана інформація допомогла засвоїти правила екологічної поведінки, мотивувала не смітити та берегти довкілля.

Дбайливе ставлення до навколишнього середовища повинно стати нормою життя для кожного. Одноразові пластикові вироби – пакет, пляшка чи стаканчик, покинуті на галявині, – без нас не матимуть шансів потрапити на сміттєзвалище чи на цивілізоване перероблювання. Вони будуть сторіччями отруювати землю та воду, якщо ми не втрутимося…

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
2930