Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

У Гончарівці відбулася презентація проєкту «Публічний простір на Суворова»

26.03.2021 14:19

Неодноразово Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара ставала місцем, де громаді представляють цікаві колаборації різноманітної тематики.

Так і 26 березня у книгозбірні було презентовано проєкт «Публічний простір на Суворова», який є неймовірно важливим для Херсона. Адже мова йде про реконструкцію і вдосконалення території улюбленого багатьма поколіннями «кварталу трьох синагог» на центральній пішохідній вулиці міста.

Головна мета даного проєкту – створення безпечного і комфортного для містян простору на вулиці Суворова. Проєкт реалізовано в рамках школи «Конструкції взаємодії» (Херсон, Бердянськ, Житомир) спільними зусиллями влади міста і області, Головного управління Національної поліції Херсонщини та громадських організацій, представники яких і завітали до Гончарівки.

Керівник ГУ Нацполіції Херсонської області, полковник Олександр Прокудін наголосив, що, за «теорією розбитих вікон», у місці, де «розбивають скло» (тобто порушують закон, смітять), усі небажані події ростуть у геометричній прогресії. А саме безпечний публічний простір на Суворова стане острівцем комфорту для херсонців і прикладом успішної взаємодії поліції, влади і громадськості.

Начальник Управління Патрульної поліції Херсонщини, капітан Константин Дронгаль розповів про заснування проєкту: два роки тому громадсько-консультативна група почала роботу над питаннями створення безпечних і комфортних місць для жителів Херсона.

Голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир заявив про повну підтримку з боку ОДА реалізації сучасного публічного простору на Суворова, який, безперечно, стане привабливою туристичною «родзинкою» Херсона і Херсонщини.

Цю думку підтримав і заступник Голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський, назвавши презентований проєкт «крутим і необхідним місту і області».

Голова Херсонської міської ради Ігор Колихаєв теж висловив думку, що «Публічний простір на Суворова» є дуже своєчасним і важливим для Херсона, і міська влада буде підтримувати його втілення в життя на всіх рівнях. Тим більше, що метою херсонської влади є втілення ще декількох подібних проєктів (у парку «Херсонська фортеця», Шевченківському парку тощо).

Модератор заходу Анжела Литвинова, своєю чергою, подякувала за активну участь в даній ініціативі представникам херсонських громадських організацій: Херсонському обласному центру «Успішна жінка», «Правовому простору», ГО «Тотем», бізнес-асоціації «Ми – херсонці».

Архітектори «Публічного простору» Ірина Яковчук і Костянтин Кучабський більш докладно розповіли присутнім про своє бачення «променадності» Херсона і висловили бажання створити для містянам якнайбільше осучаснених, безпечних, зручних локацій. Для свого проєкту група архітекторів обрала саме «квартал трьох синагог». Планується повне перетворення захаращеної території між Херсонським планетарієм ім. Ю.Гагаріна і Художнім музеєм, створення садово-паркової зони з використанням тіньових навісів (пергол) з плетучих рослин, будівництво питних фонтанів, лавочок, зони амфітеатру для кінопоказів, концертів, проведення лекцій, зібрання містян на свіжому повітрі. Передбачені також атракціони для дітей, столики для гри в шахи, велопарковка з СТО, зона історичної пам`ятки з макетом синагог, місця для зарядки гаджетів.

Маємо надію, що цей неймовірний проєкт втілиться в життя, і херсонці будуть пишатися своєю улюбленою, безпечною і комфортною, вулицею Суворова!

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
2930