Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

У книгозбірні стартував проект «Сімейне читання»

14.05.2019 09:22

Сьогодні, відроджуючи традиції читання в сім’ї, бібліотекарі сподіваються, що нове покоління читачів, коли стане батьками, зможе самостійно залучати своїх дітей до читання і обов’язково це робитиме. Поєднання зусиль бібліотекарів, батьків і дітей в організації спільного сімейного читання є конче необхідним. Саме батькам у такому читанні належить вирішальна роль. Це вони повинні пройти з дитиною довгий шлях саморозвитку і морального вдосконалення. А бібліотеки покликані задовольняти найрізноманітніші інформаційні потреби всіх категорій населення, мати відповідні ресурси для відродження і популяризації сімейного читання.

Шляхи реалізації таких завдань можуть бути дуже різними. Наприклад, в Україні, за зразком публічних бібліотек Швеції, розробляються бібліотечні програми для майбутніх мам, до бібліотек запрошуються вагітні жінки, яким пропонується цикл занять за участю лікаря та психолога, їх знайомлять з літературою щодо виховання дитини, рекомендують художні книги, що відображають різні сімейні колізії.

Слідуючи загальноукраїнській тенденції розвитку сімейного читання в бібліотеках, у нашій книгозбірні цими вихідними стартував перший пілотний захід за участю батьків та дітей. На ньому малеча мала можливість послухати одну із найрекомендованіших для спільного читання в світі книг, яка повертає батьків в дитинство, а дітям дає поради на доросле життя, будуючи надійний міст взаємовідносин між цими двома світами. Мова йде саме про книгу «Маленький принц» французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері. Поки діти із уважністю слухали видатний твір про пригоди Маленького принца на Землі, про дивовижну троянду, яку він залишив на своїй малій планеті, та про своє життя на астероїді, де є три вулкани, батьки мали можливість обсудити реальне життя, окремі проблеми, а також поділитися досвідом виховання. Крім того, малеча подивилась розвиваючі мультфільми, пограла гуртом на великому бібліотечному просторі, де багато цікавого, нового та захоплюючого.

В рамках проекту «Сімейне читання» Гончарівка планує і надалі проводити заходи із популяризації спільного читання батьків та дітей. Наступний вже заплановано на 26 травня (11.00; релакс-зона на IV поверсі книгозбірні).

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
2930