Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

У книгозбірні відбувся «Судовий процес»

22.03.2019 13:37

Особливу увагу Гончарівка приділяє правовому просвітництву молоді. В рамках проекту «Право та закон у твоєму житті» з цією метою у бібліотеці було проведено інтелектуальну рольову гру «Судовий процес». Її мета – підвищення правової культури молоді, виховання у дусі поваги до законів, прав і свобод людини, розкриття принципів українського судочинства, а також демонстрація прогалин у законодавстві та помилок у роботі суду.

Цього разу в судовому процесі  взяли участь учні восьмих класів Херсонської ЗОШ №48. «Суддя» Костянтин Капошилін, ведучий гри, перед  початком пояснив поняття права – як правової, так і філософської категорії. Додаткову увагу звернув на визначення такого поняття, як «дух права», що є головним чинником у питанні дотримання законів у разі, якщо вони порушують базові принципи прав людини.

Учні, як учасники цивільного та кримінального процесів, сфокусувалися на двох судових справах: кримінальній – щодо крадіжки майна; та цивільній – щодо стягнення аліментів на утримання дітей. Ще учні повинні були вирішити кримінальну справу про хабарництво двох поліцейських, які отримали хабар від власника транспортного засобу,  зупиненого на дорозі. Діти виконували незвичні для себе ролі учасників процесу: позивачів, відповідачів, обвинувачених, потерпілих, адвокатів. Під час гри учням виділявся час, аби підготуватися до судового процесу за змодельованою ситуацією, визначити позовні вимоги або заперечення проти них, зробити обвинувальний акт та вибудувати лінію захисту чи обвинувачення. Учасники були зацікавлені грою, особливий інтерес викликало і виконання важливих ролей працівників.

Бібліотека і надалі планує підвищувати рівень правової культури молоді, адже незабаром вона, прямо чи опосередковано, впливатиме на процес державотворення в Україні.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 1516
17181920212223
24252627282930