Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

У світі кольорових мрій особливих людей

02.10.2020 19:38

Про особливих людей у нашому суспільстві, на жаль, прийнято говорити лише під час дат, які пов’язані з проблемами осіб з інвалідністю. Гончарівка вкотре руйнує цей стереотип, адже особливі люди заслуговують бути частиною життя громади увесь час, а не кілька разів на рік! І сьогодні ми знову довели, що це можливо! Добре знаний у Херсоні та за його межами інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор» у стінах Гончарівки вдруге показав свою нову виставу. Це було яскраве святкове закінчення театрального сезону-2020.

Нагадаємо, театр засновано в 2018 році. Ініціатор та творчий натхненник інноваційного проєкту – директор Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, заслужений працівник культури України Надія Іванівна Коротун. За час свого існування трупа підготувала дві грандіозні прем’єри, які мають успіх у глядачів. Вся кропітка робота над виставами проходить під професійним керівництвом досвідченого режисера Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, заслуженого діяча мистецтв України Ірини Володимирівни Корольової.

А сьогодні учасники вкотре продемонстрували свої таланти у виставі «Як папуги стали кольоровими» (прем’єра відбулася на початку року). Разом із особливими акторами гості книгозбірні поринули в багатобарвний світ спекотної Африки. Вистава, дійсно, яскрава, інтригуюча, запальна. Дивлячись на гру особливих акторів, наче сам перебуваєш в екзотичних місцях, де свято, веселі посмішки і радісний сміх – невід’ємна частина життя.

 Звісно, ця вистава не залишилася поза увагою громадськості, і навіть карантинний 2020-й не зупинив, а, навпаки, надихнув наших акторів на нові звершення. Дивовижний колектив вирішив шукати нові можливості продемонструвати свою творчість широкій публіці. Інклюзивний театр при бібліотеці активно брав участь у різноманітних дистанційних багатожанрових фестивалях, змагаючись із досить сильними учасниками. Професійне журі було вражене талантами наших акторів, про що свідчать численні нагороди.

У квітні вистава здобула Гран-прі Міжнародного багатожанрового дистанційного  фестивалю «Лиманські зорі». А влітку інклюзивна театральна трупа отримала визнання на Міжнародному дистанційному фестивалі «Євро-Стар 2020» (Німеччина), де журі присудило колективу почесне друге місце у номінації «Театральне мистецтво. Початківець» (кожен актор отримав іменний диплом учасника фестивалю). Колектив театру вже двічі був учасником Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».

А 2 жовтня, в день закриття театрального сезону-2020, актори також отримали відзнаки. Аби їх привітати та вручити подарунки і дипломи, до Гончарівки прийшли наші друзі, партнери, меценати, спонсори, представники влади: Людмила Афанасьєва – керівник Служби у справах дітей Херсонської облдержадміністрації; Леонід Гельфандбейн – заступник голови Піклувальної ради Гончарівки, директор ПП «ЛТ»; Вікторія  Гавренкова – голова ГО «Добродія»; Садіяр Мамєдов – учасник АТО, засновник Благодійного фонду Садіяра Мамєдова; Ганна Лісова – директор мережі магазинів «Учбова книга» та «Гувернер», Руслан Рубан – громадський та політичний діяч, депутат Херсонської міської ради; Леонід Ремига – генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Афанасія та Ольги Тропіних», Алла Малицька – головний лікар Херсонської міської клінічної лікарні ім. С.С.Карабелеша, Констянтин Дронгаль – начальник управління патрульної поліції в Херсонській області, Олена Урсуленко – секретар Херсонської міської ради VII скликання, Андрій Яценко – громадський та політичний діяч, Віталій Берлім – начальник головного територіального управління Держпраці в Херсонській області; Віктор Величко – голова Херсонського обласного профспілкового комітету працівників культури, Наталя Лисухіна – підприємець.

Дипломами нагороджені у номінаціях:
– «Неймовірне перевтілення» – Богдан Щукін,
– «Артистичні та емоційні» – Олександр Хорунжак та Максим Ботєв,
– «Серйозний та завзятий» – Богдан Громаков,
– «Найталановитіший творчий дует» – Азамат Хажин та Віра Білоус,
– «Найрухливіші та харизматичні» –  Сергій Богайчук, Даніл Бугаєнко, Артем Бугаєнко,
– «За найсонячніше виконання ролі» – Катерина Фоменко,
– «За виразне та пластичне перевтілення» – Юлія Крошкіна,
– «Теплий та сонячний квартет» – Святослав Журба, Марія та Дарина Пащенко, Софія Бицак,
– «Мерехтливі та тендітні» – Марія Гайдай та Вікторія Гуліна,
– «Найчуттєва та надзвичайна» – Олександра Авдєєва,
– «Найніжніше виконання хореографічної композиції» –  Володимир Данілюк та Вікторія Громакова,
«Яскраві та запальні»творчий танцювальний колектив «Гармонія» (керівник – Яна Козлова).
 

Л.Афанасьєва, керівник Служби у справах дітей, зауважила, що Херсонщина започаткувала й активно провадить такі нові та важливі ініціативи, як адаптація людей з особливими потребами: «У нас діють особливі програми, створено 13 інклюзивних центрів. Ми продемонстрували, що особливі умови – це не перепони, а, навпаки, – нові можливості…. Наша справжня ідеологія – це милосердя, і зараз воно – саме тут, у цій залі, у вашій книгозбірні, у сприйнятті людини з особливими потребами… Ми впевнені, що бар’єрів для людини немає, і бачимо, що добро дарувати дуже легко. Ми довели, що Херсонщина – дружня до дитини».

Глядачі – і ті, хто вже бачив вистави інклюзивного театру, і ті, хто прийшов уперше, отримали вражаючі емоції від спектаклю. Садіяр Мамєдов, учасник АТО, поділився: «В наш час повсякденної метушні та питань різних ступенів важкості наше найголовніше питання, наше справжнє життя і наша справжня правда – саме тут, в наших дітях...». «У вас ми вчимося винахідливості, мудрості й хоробрості. Дякуємо вам за силу духа і енергію!», – звернулась до дітей херсонський підприємець Наталія Лисухіна. До речі, вона подарувала акторам солодкі призи.

Присутні всім серцем раділи за дітей, підтримували їх батьків, підкреслювали яскравість побаченої події та унікальність самої ідеї створення такого інклюзивного театру. Автор, керівник та творчий натхненник проєкту «Інклюзивний театр при бібліотеці “Звичайна роль – особливий актор”», директор Гончарівки Надія Іванівна Коротун сердечно схвалила своїх підопічних влучними словами: «Мати таку мужність і силу – це талант. Ви – талановиті, ви зробили все можливе й неможливе. Все починається з нас, а ми з вами – сила. Отже, у жовтні починаються нові репетиції, будемо ставити новий спектакль. А це значить: театру – жити!».

Інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор» феєрично завершив театральний сезон-2020!

А тому, друзі, зустрінемось у новому театральному сезоні на третьому великому спектаклі!  

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930