Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Україна – ти у мене єдина!

24.08.2021 15:36

30 років для країни – чудовий вік, який відокремлює молодість від зрілості. Ми вже маємо, чим пишатися, знаємо, до чого прагнути. У нас є енергія і запал для досягнення все нових і нових висот. Є молодечий ентузіазм, але і накопичений досвід теж є.

Саме 30 років тому, 24 серпня, Верховна Рада Української РСР абсолютною більшістю голосів ухвалила доленосний документ – Акт проголошення незалежності України. Тоді, в далекому 1991 році, нас об’єднала ідея української самостійності. Українці рішуче заявили, що ми – нація, і ми будемо творити власну долю на власній землі.

День Незалежності України – це свято, омріяне віками українським народом. Це особисте свято кожного з нас. Бо тільки у самодостатності та достатку кожного громадянина полягає сила і самостійність  держави. Незалежність – це відчуття власної самоповаги, можливість реалізувати свої здібності й плани.

Україна – це всі ми, зі своїми турботами, орієнтирами, перемогами та невдачами. Сьогодні, як і колись, маємо бути єдині в своїх прагненнях та діях. І знову виборювати право на вільну й демократичну державу.

А ще День незалежності України є чудовою нагодою згадати всіх тих, хто боровся за неї, тих, завдяки кому вона стала можливою.

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара пропонує вам ознайомитися з актуальними матеріалами, що присвячені історичному шляху українського народу до своєї незалежності:

Інформдосьє:

«Україна: шлях до незалежності»

 «Пам’яті героїв Крут присвячується»

«Україна в кожному з нас»

«Битва за аеропорт»

«Ні кроку назад»

Про відомих українців та найважливіші історичні віхи становлення нашої держави: «Видатні постаті та події України».

На сайті віртуального проєкту «Краєзнавство Таврії» Гончарівки пропонуємо вашій увазі:

розділ «Просвітницький рух на Херсонщині»;

цифрові копії документів з фондів Державного архіву Херсонської області, архівних відділів районних державних адміністрацій та міських рад з тематики державотворення: «Херсонщина: кроки до незалежності».

На сайті відділу наукової інформації та бібліографії ви знайдете пам’ятку читачеві «Ти у мене єдина», складену до 30-річчя Дня Незалежності. В ній представлено концепцію єдиної візуальної символіки свята. В її основі покладена ідея бачення Незалежності як мрії, досягнення якої прагнули багато поколінь українців. Графічна візуалізація комплексу образів реалізована у вигляді калейдоскопічних квіткових орнаментів. Вони формуються із зображень, фотографій, символів та стають основою динамічної айдентики, що розквітає, як сама країна.

А як події 1991 року висвітлювалися на шпальтах херсонських газет, яку полеміку вели тогочас, ми можемо дізнатись, погортавши підшивки двох місцевих газет 30-річної давнини – «Ленінський прапор» та «Наддніпрянська правда».

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 1516
17181920212223
24252627282930