Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Навчальний проєкт «Український фольклор»

Працюючи в умовах війни, нам, бібліотекарям, дуже хочеться бути потрібними і корисними для наших читачів. Тому співробітники Гончарівки розпочинають роботу над створенням навчального відеоконтенту. Актуальність даного проєкту полягає в тому, що український освітній процес змушений поєднувати онлайнові та офлайнові формати навчання, через що гостро постає необхідність у додаткових освітніх продуктах для дистанційного навчання.

Наш перший навчальний проєкт називається «Український фольклор». Він має на меті познайомити із багатством українського фольклору, детально розглянути найбільш цікаві його жанри (загадки, прислів’я і приказки, казки, пісні та ін.). Усна народна творчість вивчається на уроках літератури, питання з українського фольклору виносяться на ЗНО, його досліджують студенти-філологи. Сподіваємося, що наші відеоролики стануть у нагоді як викладачам, так і учнівській молоді.

 

 • Українські загадки

  Загадка – давня інтелектуальна розвага, завдяки якій можна перевірити кмітливість, спостережливість у дітей та дорослих. Пропонуємо до вашої уваги, шановні користувачі, відеоролик «Українські загадки», який познайомить з історією виникнення загадок, їхнім тематичним розмаїттям, зв’язком з іншими жанрами фольклору і літератури.

  Переглянути на Youtube >>

 • Українські прислів’я і приказки

  Прислів’я і приказки – справжні перлини народної мудрості. Коли вони виникли, у чому полягає різниця між прислів’ями і приказками, їхні тематичні групи – про це та інше ви дізнаєтеся у нашому відеоролику

  Переглянути на Youtube >>

 • Українські казки

  Казка - один з найулюбленіших фольклорних жанрів. Вона виконує розважальну, виховну, повчальну, психотерапевтичну функції.

  Переглянути на Youtube >>

 • Колискові пісні

  У навчальному ролику про колискові пісні ви дізнаєтеся, чому колиханки споріднені із замовляннями, які провідні мотиви колискових, особливості їх поетики.

  Переглянути на Youtube >>

 • Календарно-обрядові пісні

  Календарно-обрядові пісні є найдавнішими українськими народними піснями. Їхній зміст і виконання пов'язані з народним обрядовим календарем.

  Переглянути на Youtube >>

 • Українські ліричні пісні

  Ліричні пісні - безцінне надбання українського фольклору. У них відображені найпотаємніші людські почуття і сподівання.

  Переглянути на Youtube >>

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17181920212223
24252627282930