Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Вечір запитань та відповідей «Підліток у небезпечному світі»

18.12.2019 13:34

Підлітковий вік дуже складний. Це час змін – фізичних та психологічних. Дуже важливо, щоб  підліток володів достовірною інформацією як про себе, так і про світ, що його оточує, про свою відповідальність та про свою безпеку. Саме тому книгозбірня провела зустріч у Херсонській гімназії №1 Херсонської міської ради, на якій підлітки могли задати найболючіші питання та отримати компетентні відповіді. Відомо, що підлітки легко піддаються поганому впливу. Куріння, алкоголь та наркотики – найрозповсюдженіші проблеми підлітків у всьому світі. Всі ці теми відверто обговорювалися на зустрічі.      

У сучасному світі так сильно не вистачає елементарної простої людської доброти, особливо в житті сучасних підлітків, які доволі часто переходять межу дозволеного та роблять шкоду ближньому, цькують своїх однолітків. У дорослому житті жертви травмовані, а агресори, відчуваючи безкарність, йдуть на більш тяжкі злочини. Тому так важливо своєчасно зупинити ще у зародку всі прояви жорстокості у дитини. На заході розповіли про прийняття Україною (лише нещодавно) такого, вкрай важливого для  всіх, антибулінгового  законодавства. Окрім правової відповідальності за вчинення актів булінгу, Костянтин Капошилін, співробітник книгозбірні, розповів молоді, наскільки важливо в житті завжди залишатися людиною,  ніколи не підіймати руку на ближнього та вміти відстояти власні кордони,  межу власного «Я». Були також порушені питання про відповідальність за скоєння адміністративних правопорушень та кримінальну відповідальність підлітка. Розглядалися питання безпеки підлітка в громадських місцях. Молодь цікавилася, як захистити себе від психологічного, сексуального та фізичного насилля в сім’ї.

Бібліотекар провів для учнів дві гри, які були направленні на відчуття позитивних емоцій один від одного та зняття бар’єрів, що заважають нормальному спілкування поміж людьми.

На завершення заходу діти подивились кадри з відомого фільму «Диво» про американського підлітка, який силою доброти та підтримки друзів зміг перемогти всі негаразди та булінг, став врешті кращим у школі учнем.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031