Головна Новини «Велесова ніч» – прадавній український Хелловін

«Велесова ніч» – прадавній український Хелловін

02.11.2021 10:31

До Хелловіну можна ставитися по-різному. Та не для кого не секрет, що з кінця минулого століття це трохи моторошне, але, безсумнівно, веселе свято поширилося майже по всьому світу.

Містичний настрій та переодягання у нечисть підхопили і в Україні. Але далеко не всі знають, що свято Хелловіна відзначали ще наші предки – слов’яни-язичники, і називали його «Велесовою ніччю».

Тож на черговому засіданні майстерні радості «Творимо й витворяємо» ми намагалися розібратися, чим відрізняються ці свята та що в них спільного, з’ясовували, які традиції, прикмети та легенди пов’язані з цією ніччю. Не залишили поза увагою й момент прикрашання оселі напередодні свята. Зокрема, дізналися, що з метою відлякування злих сил українці свої будинки в цю ніч прикрашають горобиною. З цією ж метою під порогом розсипають сіль. Також прикрашають оселі кабачками, гарбузами, яблуками та осінніми квітами.

А для того, щоб і наші оселі виглядали оригінально й атмосферно, ми виготовили своїми руками декілька поробок із паперу. Оскільки гарбуз є спільним овочем для обох культур, то перша була присвячена саме йому. Гарбуз, виготовлений з паперових стрічок, став подарунком для близьких. Бо у ньому захований солодкий скарб – цукерка – один із атрибутів Хелловіну. Ще однією прикрасою на свято став кажан, виготовлений у техніці оригамі.

Пригадавши, що головною кричалкою свята є «розіграш або цукерки», ми з радістю завершили нашу зустріч за чашкою чаю з різноманітними смаколиками та переглядом підбірки найстрашніших мультфільмів для дітей.

Календар подій

1 2 3 4 5 67
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 2728
2930     
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день