Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Великодні передзвони в Гончарівці

30.03.2021 15:07

А ви вже почали готуватися до Великодня? Ні? Тоді мерщій до Гончарівки! Майстер-класи у майстерні радості «Творимо й витворяємо» (ІІІ поверх, відділ електронної бібліотеки) допоможуть створити не лише декор для вашої оселі, але й забезпечать святковим настроєм усю родину.

На черговій зустрічі юні майстрині дізнавалися про язичеські корені Великодня та про традиції святкування Пасхи як на теренах України, так і за кордоном. Говорили про духовні джерела наших предків – обряди та звичаї. Відеопрезентація «Цікаві факти про Великдень», яку представила бібліотекар відділу електронної бібліотеки Руслана Домбровська, допомогла слухачам краще познайомитися з традиціями святкування Великодня та дізнатися, що таке Чистий четвер і Страсна п’ятниця, в який день потрібно пекти великодні куличі, які є види розпису яєць та ще багато іншої цікавої інформації. Також присутні обговорювали великодні звичаї та ігри, розповідали про те, як заведено готуватися до цього дня та святкувати в їхніх родинах.

Неабиякий інтерес у юних членкинь викликав головний атрибут даного свята на Заході – великодній кролик, який, за легендою, приносить дітям шоколадні яйця. Зараз красива казка про милого і доброго «довговушка» стає популярна і в нашій країні. Тож ми спробували розібратися, звідки ж він узявся? В Україні кролик не є символом Великодня, бо маємо свої релігійні традиції, пов'язані з цим святом, проте є традиція розфарбовувати яйця – як символ життя. Саме ця традиція нині залишається універсальною у християнському світі. А ще останнім часом у нашій країні став популярним звичай дарувати своїм близьким на Світле Воскресіння зайчиків із крашанками.

Тож майстер-клас був присвячений виготовленню одного з таких зайчиків, який потім можна використати як подарунок на Великдень. До уваги присутніх була запропонована підставка для крашанок «Великодній заєць». Виготовляли її в техніці оригамі, що в перекладі з японської означає «складений папір».

Майстер-клас пройшов у дружній та святковій атмосфері.

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 2425262728
2930