Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Вертеп у Гончарівці

10.01.2022 10:48

Щороку українські родини з настанням величного свята Різдва Христового від 7 січня на більшості українських земель чекають у своїх домівках на прихід вертепу. Це – такий собі мандрівний театр, який з хати до хати прославляє новонародженого Ісуса Христа у Вифлеємі.

Цікавим, із піснями і примовляннями, із танцями і ворожіннями, видався вертеп у виконанні активу жіночого клубу «Повітруля». Зазначений клуб був створений при артлабораторії «Українська хата – талантами багата» Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара ще наприкінці минулого року. Жіночки зажадали додатково зустрічатися в «Українській Хаті», щоб сприяти розвиткові власних обдарувань.

Тож 8 січня 2022 року приємною несподіванкою для користувачів книгозбірні стало костюмоване диво у виконанні україночок, які і пісні обрядові співали, і вірші власного написання читали, і танці з глядачами танцювали, і Христа Бога прославляли, і навіть фахівцям і користувачам книгозбірні на щасливе майбуття ворожили. Бо ж окрім Солохи (Вікторія Кумановська), Зіроньки (Оксана Олексюк), Мойши (Світлана Гаврилів), Пастуха (Світлана Кошолап), Звіздаря (Мар’ян Гаврилів), Янгола (Василина Гаврилів) та Україночки (Тетяна Leontieva), була ще й карпатська Мольфарка (Альона Зелінська), яка «на майбуття погадає та здоров’я на многії літа побажає».

Кожен із тих, хто 8 січня завітав до Гончарівки, на собі відчув красу і життєдайну силу обрядового дійства. Сподіваємося, що і кількість учасників, і кількість глядачів у наступні роки зростатимуть. І наші краяни, переглянувши у книгозбірні наукову та художню літературу різдвяної тематики, всім серцем і душею радітимуть українському відродженню. І певно, хтось із глядачів матиме бажання долучитися до об’єднуючих засідань артлабораторії «Українська хата – талантами багата» і не боятиметься відкрити у собі таланти, Богом даровані і у найкращій книгозбірні підтримані.

Олег ОЛЕКСЮК,
керівник проєкту «Українська Хата – талантами багата».

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 2425262728
2930