Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Веселка

«Веселка» - клуб-antistres з чудовою, кольоровою, життєствердною назвою, в діяльності якого використовуються можливості арт-технологій.

Мета діяльності новоствореного клубу – допомагати херсонцям долати щоденний стрес та заряджатися позитивом. А основні арт-технології, які використовуються під час зустрічі – це розфарбовування, музична та танцювальна терапія.

Чим корисні дані технології?

  • Практика малювання або розфарбовування має оздоровчий, заспокійливий ефект. Вона також стимулює ті області мозку, які відповідальні за моторні навички та почуття творчості.  Як бонус, ви отримаєте кращі навички по частині моторики, зможете більше речей в будинку робити руками.

    Є й терапевтичний ефект: малювання знижує активність мигдалеподібного тіла – це основна частина нашого мозку, відповідальна за управління емоціями, викликаними стресом.

    Процес малювання також допомагає сконцентруватися і відволіктися від повсякденних турбот.

  • Під час розфарбовування учасники клубу слухають музику та насолоджуються красивими картинами природи – морем, водопадами, лісом, птахами… Сприймання такої музики переводить психіку людини у режим «тут і тепер» та насичує враженнями.

  • Важливим та одним з найдавніших способів вираження людиною своїх почуттів та емоцій є танець. Він поєднує в собі фізичну, психічну та естетичну діяльність. Танець здатний виражати цілу гаму людських емоцій і активно використовується в сучасній терапії. При цьому у вільному русі та імпровізації відбувається спонтанне вивільнення почуттів. Рухи танцю є своєрідним засобом комунікації.

Науково доведено, що музика може зміцнювати імунну систему, призводить до зниження захворюваності, покращує обмін речовин і, як наслідок, активніше йдуть відновлювальні процеси.

Через танець ми можемо більш відкрито глянути на світ людських взаємин;  виразити ті почуття, які ми не вміємо чи боїмося виражати; реалізувати ті бажання, які нам поки страшно чи ніяково втілити.

Ну й як же в бібліотеці без книг? До проведення засідання готуються виставки-перегляди книг із циклу «Арт-терапія у боротьбі зі стресом».
Учасники клубу на собі відчули, що творчість, реалізована у процесі арт-терапії, дає можливість висловити та відтворити внутрішні почуття, переживання, сумніви, конфлікти та сподівання.

Зустрічі проходять тільки офлайн. На даний момент зустрічі не відбуваються. 

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
293031